DRAGON sa v Mexiku predstaví s novou posilou, prichádza Felipe Nasr

José María López
foto: © FIA Formula E

Americký tím GEOX DRAGON vstúpi do štvrtých pretekov aktuálnej sezóny v Mexiku s pozmenenou zostavou. Doterajšieho jazdca Maximiliana Günthera nahradí bývalý pilot F1 Felipe Nasr.

Americký tím získal v predošlých pretekoch v Čile prvé body zásluhou Josého Maríu Lópeza, ktorý skončil deviaty a v priebežnom hodnotení mu patrí šieste miesto. Günther v prvých troch pretekoch nebodoval a tak je priebežne bez bodu osemnásty. Svoju pozíciu si tak skoro nevylepší.

V posledných dňoch sa skloňoval príchod Felipeho Nasra, ktorý zažije premiéru už v sobotu. Podľa dostupných informácií by mal byť bývalý pilot F1 súčasťou stajne minimálne do konca sezóny. „Formulu E som mal v hľadáčiku a snažil som sa o ňu už od môjho odchodu z F1. Som si istý, že tímu môžem pomôcť vedomosťami a skúsenosťami, ktoré som doteraz nadobudol,“ povedal Brazílčan pre e-racing365.

Ako sme už informovali, Nasr kvôli svojím povinnostiam v šampionáte IMSA, kde obhajuje titul, zrejme vynechá preteky v Ríme, keďže v tom istom čase sa zúčastní na podujatí v americkom Long Beach. V aute by sme tak 13. apríla mohli opäť vidieť Günthera. Mladý Nemec má byť oficiálnym rezervným jazdcom tímu, lenže do Mexika necestoval. Zdá sa, že doterajší testovací a rezervný pilot Antonio Fuoco už nebude súčasťou tímu.

Návrat k pretekom v Santiagu:

Stajňa GEOX DRAGON získala zaslúžené body, ku ktorým mala blízko už v Maroku