Dragon zostane vo Formule E aj počas éry Gen3, zahajuje spoluprácu s nemeckým gigantom Bosch

foto: Dragon Racing

Bosch Motorsport a DRAGON / PENSKE AUTOSPORT vstupujú do dlhodobej technologickej spolupráce. Jej výsledkom má byť podpora pre vozidlá americkej stajne. Tá zároveň naznačila, že vo Formule E zostane aj počas éry vozidiel Gen3.

Bosch vyvinie elektronický systém riadenie vozidla šitý priamo na mieru Formuly E, ktorý využije aj monopost PENSKE EV-5. Riadiaca jednotka bude manažovať motor a systémy spojené so spotrebou energie či systémy regenerovania energie počas brzdenia. Inovatívny systém zažije debut na jesen 2021 a spoločnosť Bosch má v pláne vyvinúť kompletnú pohonnú jednotku pre tretiu éru Formuly E.

Majiteľ a šéf tímu Jay Penske spoluprácu s firmou Bosch víta. „Veľmi sa tešíme, že túto cestu začíname spoločne. Sme vďační za podporu oddelenia Bosch Engineering a globálnej rady spoločnosti Bosch. Prostredníctvom našej spolupráce im poskytneme platformu, v ktorej môžu predviesť svoje schopnosti pri vývoji špecifických technológií. Toto dlhodobé partnerstvo znamená pre tím významný bod obratu a ja sa teším na ovocie našej spolupráce, ktoré snáď uvidíme už po predstavení nášho nového balíka v priebehu tohto roka.“

Tím DRAGON / PENSKE AUTOSPORT je po Mahindre a DS tretím konštruktérom, ktorý potvrdil svoje zotrvanie v šampionáte aj počas éry vozidiel tretej generácie.

PODCAST: Nová sezóna Formuly E štartuje v piatok, takto ju vidí komentátor Eurosportu Zdeněk Míka

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *