Dráma a sláva sú vo Formule E veľmi blízko seba, tvrdí Toto Wolff (Video)

Stoffel Vandoorne
foto: Formula E

Športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff navštívil víkendové podujatie v Ríme a oslavoval nedeľné víťazstvo Stoffela Vandoorna.

Belgičan v nedeľu získal okrem 25 bodov aj bod za najrýchlejšie kolo pretekov. Deň predtým to však také veselé nebolo. Po štarte z prvého miesta doplatil na manéver Andrého Lotterera z Porsche, ktorý bol následne potrestaný.

Pilot Mercedesu sa prepadol, ale aj napriek tomu sa dokázal prebojovať vyššie. V samom závere bol tesne za vedúcim balíkom, ale prišla porucha Lucasa di Grassiho, ktorá sa skončila kolíziou oboch jazdcov Mercedes. Pre Vandoorna aj Nycka de Vriesa sa preteky skončili. Strieborné šípy tak zažili veľké sklamanie a prišli o množstvo bodov.

Nedeľa bola výrazne odlišná. Holanďan de Vries bojoval so Samom Birdom o desiate miesto. Po vzájomnej kolízii v poslednom kole však obaja vypadli.

Bird je lídrom aj po vypadnutí, de Vries si odpyká trest vo Valencii (Video)

Mercedes zažíva svoju druhú sezónu vo Formula E ako továrenský tím. Začiatkom tejto sezóny v Rijáde to bolo ako na hojdačke. V otváracích pretekoch vyhral de Vries, ale v nedeľu strieborné šípy nebodovali. Teraz to bolo podobné, len v opačnom garde.

Wolff počas víkendu v Ríme povedal, že je spokojný s fungovaním tímu aj vývojom. Zároveň vyzdvihol nepredvídateľnosť série. „Vďaka tomu, že nedokážete nič predvídať alebo použiť kryštálovú guľu, keď sa pokúšate odhadnúť, čo sa stane, je Formula E vzrušujúca. Videli sme Stoffela v solídnom vedení, trochu optimistický manéver zozadu a bolo po všetkom. Pridajte k tomu nehodu, ktorú nespôsobili. Teraz je Stoffel späť na špici a Nyck nie. Dráma a sláva sú vo Formule E veľmi blízko seba.“

„Som naozaj spokojný s vývojom našej druhej ozajstnej sezóny pod hlavičkou Mercedes-EQ. Tešia ma funkcie pohonnej jednotky. Mali sme dobrý pretekársky víkend z pohľadu tempa a celkovo dosahujeme veľmi dobrý progres,“ dodal Rakúšan. Mercedes sa stále nerozhodol, či ho uvidíme na štartovom rošt od sezóny 2022/2023. Definitívne rozhodnutie by malo byť známe v najbližších dňoch.

PODCAST: Toto sú majstrovstvá sveta, nemalo by sa to stávať, tvrdí komentátor Zdeněk Míka

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *