Druhá polovica sezóny by mohla priniesť sériu amerických pretekov, v hre sú aj záložné trate

foto: Formula E

Formula E zvažuje sériu pretekov v Amerike, ktorá by mohla prebehnúť v druhej polovici aktuálneho ročníka. Takisto sa pracuje na záložných pretekoch v súvislosti s podujatiami v Santiagu, Mexiku City a Londýne. Informuje o tom Motorsport.com.

Čile je stále na britskom zozname, podľa ktorého musia všetci návštevníci danej krajiny po návrate absolvovať desaťdňovú karanténu vo vládou určených hoteloch. Mexiko a Spojené štáty americké na zozname nefigurujú, preto by bolo z tohto hľadiska dobré, keby tieto lokality hostili sériu až po Santiagu.

Spomedzi týchto troch miest má v kalendári pevné miesto, aspoň zatiaľ, iba čílska metropola, ktorá by mala 5.  a 6. júna hostiť dvojité preteky. V súvislosti s Mexikom City a New Yorkom nevieme nič konkrétnejšie. S oboma lokalitami sa však počíta. Nasledovať by mali hneď po Čile.

foto: Formula E

Výkonný riaditeľ šampionátu Jamie Reigle pre Motorsport.com prezradil viac. „Časť kalendára po Santiagu sme nepredstavili, ale náš pracovný plán je taký, že chceme zostať na tamojšej strane sveta. Ak tieto výnimky nebudú možné, tak budeme musieť veľmi vážne diskutovať. Ale očividne platíme za fakt, že dostávame isté výnimky, alebo že sú niektoré reštrikcie uvoľnené. Z logistického hľadiska a z pohľadu efektivity by sme americkú časť mohli mať v júni.“

Okruhy v Mexiku City, New Yorku a Londýne sú momentálne zatvorené, pretože tieto lokality sú využité ako zdravotnícke, respektíve vakcinačné centrá. „Je pre nás veľmi náročné pracovať v tomto prípade s dátumami. Môžem povedať, že v súvislosti s týmito tromi lokalitami hľadáme záložné alternatívne trate v rámci toho istého alebo veľmi blízkeho trhu,“ dodal Kanaďan.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *