DS Performance chce byť samostatným dodávateľom pohonných jednotiek

DS Virgin Racing

Francúzska spoločnosť DS Performance urobila krok k tomu, aby sa od sezóny 2018/2019 stala samostatným dodávateľom pohonných jednotiek pre tímy Formuly E. Predstavitelia výrobcu v aktuálnej sezóne spolupracujú s britským Virginom a vývoj budúcoročnej pohonnej jednotky je už v plnom prúde. Informuje o tom Autosport.com.

„Rozhodli sme sa, že od piatej sezóny chceme byť oficiálnym výrobcom pre Formulu E. Čakáme ešte na potvrdenie zo strany FIA, ale to by malo prísť čoskoro. Chceme byť konštruktérom pre piatu, šiestu a siedmu sezónu. Pre nás to bude veľký rozdiel, keďže momentálne nemôžeme rozhodovať sami, pretože rozhodnutia robia naši partneri v tíme Virgin Racing. Je to pre nás dôležité, pretože naša značka je mladá a do športu sme sa pustili len pred dvomi rokmi. Naša snaha byť výrobcom takisto ukazuje našu vieru vo Formulu E ako šampionát, ktorý bude naďalej rásť,“ prezradil šéf DS Performance Xavier Mestelan Pinon.

Stajňa DS Virgin Racing čaká na posledné diely budúcoročnej pohonnej jednotky. Prvé testy kompletného balíka by mali prebehnúť týždeň po pretekoch v Mexiku, ktoré sú na programe 1. apríla. „Máme za sebou test, ale hlavným cieľom sú teraz preteky v Mexiku. Po nich budeme opäť testovať, ale, úprimne, hlavnou výzvou je sezóna číslo päť. Viac času chceme venovať vývoju pre piatu než pre štvrtú sezónu. Máme kapacity na to, aby sme naraz pracovali na oboch projektoch, čo bude veľmi dôležité,“ dodáva šéf DS Performance.

Zdroj: Autosport.com, foto: DS Virgin Racing