DS po testovaní nového auta hlási: Náš balík funguje výborne!

foto: DS Performance

Francúzsky konštruktér DS má za sebou prvú časť testov s ohľadom na spoľahlivosť pred následnou homologizáciou a splnil aj všetky požiadavky spojené s nárazovými skúškami. Ako informuje e-racing365, budúci dodávateľ pohonných jednotiek stajne TECHEETAH ponúkne počas budúcej sezóny aj vlastne vyvinutý brzdový systém brake-by-wire.

Šéf DS Performance Xavier Mestelan-Pinon pre vyššie uvedený zdroj prezradil viac. „Počas absolvovaných testov sme skompletizovali skúšky mnohých hlavných dielov. Potvrdili sme všetky časti, ktoré budeme po homologizácii ďalej vyvíjať. Teraz sa zameriame na čistý výkon a nastavenie. Sme spokojní. Nevieme, či máme najlepšie auto, ale vieme, že náš balík funguje výborne.“

Práve systém brake-by-wire by mohol byť podľa prvého muža francúzskeho konštruktéra výhodou. A to najmä preto, že táto technológia je vyvinutá priamo v útrobách DS.

Len nedávno sa vývojovými jazdcami DS stali piloti TECHEETAH Jean-Éric Vergne a André Lotterer. „Bola to veľmi zaujímavá práca s oboma jazdcami. André nás fascinoval svojím predošlým programom v LMP1 a Jean-Éric si to takisto veľmi užil. Bolo to trochu zvláštne, pretože s nimi stále bojujeme. Je to jedinečná a veľmi pekná situácia,“ dodal Mestelan-Pinon.

Očakáva sa, že k oficiálnemu potvrdeniu o dodávkach pohonných jednotiek DS stajni TECHEETAH by malo dôjsť koncom tohto mesiaca.