DS TECHEETAH chce titul, Vergne siaha na druhú trofej pre šampióna

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Stajni DS TECHEETAH chýba už len posledný krok, aby zavŕšila zisk oboch majstrovských titulov, o ktorých sa rozhodne cez víkend v New Yorku. Jean-Éric Vergne sa môže stať prvým pilotom s dvomi titulmi a prvým šampiónom, ktorý úspešne obhájil predošlé prvenstvo.

Vergne má pred svojím najväčším rivalom, Lucasom di Grassim z Audi, výrazný 32-bodový náskok. V hre je však ešte 58 bodov. „Nejestvuje sezóna, v ktorej by tím alebo jazdec nespravili chybu. Zvládnutie týchto nečakaných vecí je životne dôležité. Vždy je to o tom, aby sme aj z nepodarených víkendov vyťažili čo najviac. Je ľahké sa hneď vzdať, najmä keď nemôžete vyhrať alebo skončiť na pódiu. Ľahko stratíte hlavu, ale je dôležité zostať pokojným a myslieť aj na malý počet bodov, pretože na konci záleží práve na nich,“ povedal Francúz pre e-racing365.

Obhajcovi titulu sa v New Yorku zvyklo dariť. Pri premiére v roku 2017 skončil v prvých pretekoch druhý. Vlani vyhral druhé preteky a radoval sa z premiérového titulu. „Táto sezóna ubehla veľmi rýchlo a zrazu sme v New Yorku. Pre celý tím to bola dobra sezóna, pretože sa k nám pridal nový konštruktér a spravili sme krok vpred. Ja mám šancu na zisk titulu a tím ho môže získať takisto, čím by zabudol na vlaňajšiu smolu. Na preteky sa pripravíme tak ako vždy. Pôjde len a len o body.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame

André Lotterer
foto: © FIA Formula E

André Lotterer zažil newyorskú premiéru vlani, keď skončil siedmy a deviaty. V priebežnom poradí figuruje na štvrtom mieste. „Naozaj sa do New Yorku teším. Po dvoch sklamaniach v Berlíne a Berne som pripravený na návrat. Titul je odo mňa vzdialený viac, ako by som chcel, ale stále ho môžem matematicky získať. Kým to tak je, tak do toho dám všetko, aby som ho získal. Sezónu chcem zakončiť v dobrom duchu,“ povedal skúsený Nemec, ktorého meno sa v zákulisí spomína v súvislosti s nováčikovským tímom Porsche.

Stajňa DS TECHEETAH má pred druhým Audi 43-bodový náskok. Vlani získali titul Nemci len o dva body pred čínskym tímom. Teraz to už šéf stajne Mark Preston dopustiť nechce. „Je to pre nás veľmi známy scenár, keďže do New Yorku prichádzame s približne rovnakými podmienkami. Teraz si už tímový titul nenecháme vziať. Vlani sme oň prišli o dva body a to bolo veľmi bolestné. Teraz urobíme všetko pre to, aby sa tak nestalo. Chceme tímový titul.“