DS Techeetah: da Costa zopakoval druhé miesto z Čile, šampión Vergne tesne za pódiom (Video)

António Félix da Costa
foto: Formula E

Obhajcovia titulov z DS Techeetah majú za sebou zatiaľ najvydarenejšie preteky sezóny, ktoré včera absolvovali v Mexiku City.

Portugalčan António Félix da Costa nadviazal na svoje pódium zo Santiaga a aj v Mexiku City skončil na druhom mieste. Nemuselo to však byť také ružové, pretože necelých dvadsať minút pred koncom sa da Costa ocitol v neľahkej situácii pri súboji s nováčikom Nyckom de Vriesom z Mercedesu. Ten napokon preteky nedokončil.

 

Pilot DS Techeetah sa ocitol v ešte jednej zaujímavej situácii a to necelé štyri minúty pred koncom, keď bojoval o druhé miesto so Samom Birdom z Virginu. Britský pilot možno aj pod tlakom svojho súpera spravil chybu v tretej zákrute a to znamenalo jeho koniec v pretekoch. Naopak, da Costa poskočil na druhé miesto, ktoré si udržal až do cieľa.

„Veľmi pozitívne preteky. Je skvelé mať dve pódiové umiestnenia v rade. Do tohto víkendu sme vstupovali s vedomím, že máme skvelé auto. Dnes to bolo skôr o kontrole energie než o teplotách a my sme to zvládli lepšie ako ostatní. Auto je extrémne rýchle, ale potrebujem popracovať na mojej kvalifikácii. Keby som si na auto dokázal zvyknúť v priebehu jedného kola, uľahčilo by mi to život v pretekoch. Je to len začiatok a cítim sa neustále lepšie. Teším sa na to, čo nás čaká,“ povedal da Costa, ktorý sa zastavil aj pri zjavnej tímovej réžii počas pretekov.

„Ja i JEV sme si preteky dobre naplánovali a prebíjali sme sa dopredu. Hrali sme to trochu tímovo, ale naši inžinieri vedeli, čo majú robiť. Bol som rýchlejší ako JEV a on mi uľahčil predbiehanie a hon na Séba. Bolo to od neho veľmi férové. Tím v Paríži si zaslúži veľkú pochvalu za svoju prácu počas tejto sezóny. Máme skvelý tím, ktorý nikdy neprestáva pracovať,“ dodal jediný Portugalčan v štartovom poli, ktorý je v priebežnom hodnotení už tretí.

António Félix da Costa
foto: Formula E

Obhajca titulu Jean-Éric Vergne sa takisto môže tešiť z doposiaľ najväčšieho bodového úlovku v sezóne, keď skončil štvrtý. Francúz výrazne poskočil v priebežnom poradí a je dvanásty. „Boli to dobré preteky pre tím, keďže sme získali najviac bodov spomedzi všetkých stajní. Je to uspokojivý výsledok a pozeráme sa vpred. Budem naďalej tvrdo pracovať, aby sme zlepšili naše postavenie v šampionáte.“

Slušný bodový zisk sa premietol aj do postavenia tímu v celkovej klasifikácii, ktoré činí štvrtý post. „Obaja naši jazdci odviedli počas víkendu neuveriteľnú prácu. Pred ďalšími pretekmi musíme vyriešiť niekoľko vecí, aby sme našim pilotom dali ešte lepšie autá. Celkovo máme silný balík a dvoch z najrýchlejších jazdcov v poli, takže počítame s bodmi vo zvyšnej časti sezóny. Snáď nám Marrákeš prinesie prvé víťazstvo v ročníku,“ povedal šéf tímu Mark Preston.

Evans sa raduje z druhého triumfu vo Formule E, rovnako ako Jaguar (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *