DS Techeetah obhájil tímový titul, nemecký štvorlístok či Nissan nemali šancu (Video)

António Félix da Costa a členovia tímu DS Techeetah
foto: Formula E

Čínsky tím DS Techeetah obhájil oba vlaňajšie tituly, pričom do konca sezóny zostáva ešte posledná dvojitá Berlín E-Prix.

Stajňa má obrovský 115-bodový náskok pred Nissanom a nie je ďaleko od toho, aby vytvorila nový bodový rekord. Ten zatiaľ patrí Renaultu, ktorý v druhej sezóne nazbieral 270 bodov. S francúzskym konštruktérom DS dokázal tím zanechať veľkých hráčov z Nemecka, na čele s BMW, Audi i nováčikovskými tímami Mercedes a Porsche. Ľahkým súperom nie je ani Nissan, ktorý je priebežne druhý. Ani jeden však nestačil na víťazov.

Hviezdou včerajška bol António Félix da Costa, ktorý skončil na druhom mieste, ale aj to mu stačilo na to, aby získal svoj premiérový titul vo Formule E. Jeho kompletné a veľmi emotívne vyjadrenie bezprostredne po pretekoch nájdete v tomto článku:

Nový šampión da Costa: Formula E nám opäť ukazuje, prečo sme sa stali pretekármi

 

Včerajšie preteky vyhral Jean-Éric Vergne, ktorý po štarte z pole position dosiahol už deviaty triumf vo Formule E a posunul sa na priebežné druhé miesto. Francúz je neúspešným obhajcom svojich predošlých dvoch titulov, ale hriať pri srdci ho môže aspoň fakt, že titul zostal v rukách jeho tímu. Navyše, DS Techeetah má opäť oba tituly.

„Veľmi sa teším z Antónia. Odviedol fantastickú prácu a zaslúžil si vyhrať, takže klobúk dole pred ním! Veľká vďaka patrí celému tímu a všetkým okolo, ktorí počas týchto zložitých časov pracujú neuveriteľne tvrdo. Neustále sa posúvame vpred, sme lepší a kroky vpred robíme vždy spoločne. Tretíkrát po sebe sme vyhrali hodnotenie jednotlivcov a podarilo sa nám triumfovať aj v tímovom poradí. Neviem si želať nič viac ako pokračujúce súboje s tímto neuveriteľným tímom,“ povedal po pretekoch Vergne.

Spokojný mohol byť aj šéf tímu Mark Preston, ktorý to pri povahe Vergna v Berlíne nemal jednoduché. „Všetkým ďakujem, gratulujem a želám len to dobré – od trate až po kancelárie, laboratóriá a dielne v Satory, takisto našej podpore z Oxfordu. Nič z toho by sme nedosiahli bez vyrovnávania sa každého jedného človeka s frustráciou, výzvami a problémami. Takisto máme úžasného konštruktéra, DS Automobiles, ktorý nás plne podporuje. Ďakujem všetkým.“

Šéf konštruktéra, Xavier Mestelan Pinon, bol po včerajšku celý bez seba: „Je to historický moment pre DS Techeetah. Po vlaňajšom zisku oboch titulov sa nám to v tvrdom súboji podarilo opäť. Samozrejme, vďačíme za to našim pilotom, nášmu technologickému know-how, ale predovšetkým všetkým mužom a ženám, ktorí sú súčasťou tohto fantastického športového dobrodružstva. Spolu sme postavili víťazný stroj a tieto nové tituly sú neoceniteľnou odmenou za náš entuziazmus. Na všetkých z nich som nesmierne hrdý.“

https://www.instagram.com/p/CDroA_DBiA2/

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *