DS TECHEETAH: Príde Vergne o svojho kolegu a priateľa Lotterera?

André Lotterer a Jean-Éric Vergne
© FIA Formula E

V stajni DS TECHEETAH sa schyľuje k zmene, ktorá môže mať výrazný dopad na budúce výsledky tohto ambiciózneho tímu. André Lotterer, ktorý momentálne ešte stále bojuje o titul, by podľa zákulisných informácií mohol od budúcej sezóny posilniť nováčikovský tím Porsche.

Obhajca titulu a Lottererov kolega Jean-Éric Vergne pre e-racing365 prezradil, že v prípade Nemcovho odchodu bude mať jeho slovo váhu pri hľadaní nového pilota. Líder aktuálneho poradia prezradil, že by chcel, aby Lotterer v stajni pokračoval. Ten by mal o svojej blízkej budúcnosti rozhodovať práve v týchto dňoch. Ak by sa rozhodol pre Porsche, stal by sa tímovým kolegom Neela Janiho.

„Nemôžem rozhodovať za Andrého. Som presvedčený, že rozhodnutie, ktoré spraví, bude preňho to správne. Samozrejme, že by som bol rád, keby zostal, ale ak odíde, tak som presvedčený, že ako jeden z najúspešnejších tímov vo Formule E budeme mať špičkového pilota, s ktorým budeme pokračovať v dobrej spolupráci. V tejto chvíli však neviem, ako to bude,“ povedal Vergne, ktorý v stajni DS TECHEETAH neoficiálne zastáva jednu z vysokých pozícií.

Nie je tajomstvom, že súčasní tímoví kolegovia majú veľmi dobrý vzťah. „Nemáme interné boje, z čoho ťaží samotný tím. Stali sme sa dobrými priateľmi. Poskytol som mu všetky informácie a malé tajomstvá o Formule E. Povedal som mu všetko. Vyrástol som podľa filozofie, že svojho tímového kolegu musím zničiť, čo-to pred ním tajiť a skúšať naňho psychologické ťahy. Mal som toho plné zuby a on sa mi zdal ako správny chlap, tak som ho prijal a uľahčil mu to.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame