DS Techeetah začína cestu za obhajobou titulov, dosiahne Vergne hetrik?

Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Tím DS Techeetah začne zajtra obhajovať oba tituly z minulej sezóny. Jean-Éric Vergne sa stal vlani prvým jazdcom, ktorý dokázal úspešne obhájiť titul.

Vergne by rád skompletizoval majstrovský hetrik. Francúz sa podľa svojho vyjadrenia pre e-racing365 sústredí na seba a tlak si nepripúšťa. „Ľudia tvrdia, že mám na chrbte terč, ale ja o tom takto neuvažujem. Je to bláznivé, mám veľké sebavedomie, ale zakaždým, keď pretekám alebo testujem, mám v mysli čudnú myšlienku – otázku, či budem dosť dobrý, či dokážem poraziť ostatných, či dokážem vyhrávať preteky. Vďaka tomu sa udržiavam a stávam sa lepším pretekárom.“

Jeho nový kolega António Félix da Costainom rozhovore pre ten istý portál prezradil, že sa v šiestej sezóne bude musieť zamerať na šetrenie a spotrebu. Práve Portugalčan vyhral vlaňajšiu Rijád E-Prix a svojím druhým triumfom zariadil premiérové prvenstvo pre továrenský tím BMW vo Formule E.

Formula E: Šampionát elektromobilov vstupuje do sezóny 2019/2020! (Video)

„Venovali sme sa viac energetickej kontrole, než vlani. JEV vyvíjal toto auto spoločne s tímom a veľa vecí bolo navrhnutých s ohľadom na neho. Takže to pozná veľmi dobre. Smerom ku mne bol nápomocný a povedal mi, prečo sú isté veci tak, ako sú. Je stále mnoho oblastí, v ktorých sa potrebujem zlepšiť, aby som sa dotiahol na špicu. Spotreba bude tento rok naozaj veľmi dôležitá,“ dodal nováčik vo farbách DS Techeetah.

Len deň pred otváracími pretekmi novej sezóny tím potvrdil spoluprácu s novým technickým partnerom. Stala sa ním spoločnosť TechNiche, ktorá sa zaoberá výrobou chladiacich viest. Tie pomáhajú jazdcom udržať predovšetkým v náročných teplotných podmienkach.

Súčasťou tímu zostáva James Rossiter, ktorý bude aj naďalej testovacím a vývojovým jazdcom.