DS TECHEETAH počas tohto týždňa testuje budúcoročný balík

foto: DS Performance

Francúzsky konštruktér DS strávi prvý aprílový týždeň testovaním svojej budúcoročnej pohonnej jednotky na španielskom okruhu Calafat.

Tím DS TECHEETAH má za sebou vydarené obdobie. Posledné preteky v čínskom San-ja vyhral obhajca titulu Jean-Éric Vergne, ktorý sa vďaka slušnej porcii bodov vrátil do boja o titul. Tímu patrí v hodnotení stajní štvrtá pozícia. Na prvé miesto však stráca len dva body, čo jasne dokumentuje nesmiernu vyrovnanosť série.

Okrem pretekov aktuálnej sezóny myslia v DS Performance aj na budúcu sezónu. „V sezóne 2019/2020 nás čakajú rovnaké pravidlá, takže v ďalšom ročníku budeme môcť pokračovať s DS E-TENSE FE19. Ak sa chceme udržať vpredu, tak sa musíme hýbať vpred. V niekoľkých posledných týždňoch sme pracovali na návrhoch a v simulátore,“ prezradil technický manažér Thomas Chevaucher. „Niekoľko možností sme otestovali a teraz sa blížime k finalizácii technických špecifikácií nášho nového auta. To by malo prvýkrát vyjsť na trať v júni. Do tej chvíle sa sústredíme na využité materiály a vylepšovanie komponentov motora, meniča a prenosového systému.“

Šéf DS Performance Xavier Mestelan-Pinon je s aktuálnou sezónou spokojný. „Naša pohonná jednotka a auto sú veľmi konkurencieschopné. Rozhodli sme sa, že použijeme avantgardnú technológiu a v každých pretekoch dosahujeme progres. Spájanie síl medzi DS a TECHEETAH chvíľu trvalo, ale prvý benefit našej spolupráce sa ukázal v Číne. Každý v tíme odviedol pozoruhodnú prácu a teraz sa sústredíme na budúcnosť. Nesnažíme sa len o najlepšie výsledky v tejto sezóne, ale venujeme sa aj vývoju nášho budúcoročného technického balíka.“

Nové diely budú testované dnes a vo štvrtok na okruhu Calafat v Španielsku. Vzhľadom na zavedené zmeny vo Formule E je podľa mnohých tímov práve táto trať z hľadiska testov, obrubníkov a šikán najlepšia. Za volantom sa predstavia obaja piloti stajne André Lotterer aj Jean-Éric Vergne.