Eindhoven chce hostiť preteky Formuly E, tvrdí Robin Frijns z Virginu

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Nedávny víťaz pretekov v Paríži Robin Frijns prezradil, že holandské mesto Eindhoven má vážny záujem o hostenie pretekov. Išlo by o prvé podujatie elektrického kolotoča v niektorej z krajín Beneluxu.

Ako informuje e-racing365, tamojšia technická univerzita a ďalšie centrá technicko-vzdelávacej infraštruktúry vyjadrili veľký záujem o preteky. Eindhoven chce popularizovať elektromobilitu a moderné technológie. Na jeho území leží dôležité certifikované testovacie stredisko. Predstavitelia piateho najväčšieho holandského mesta by chceli hostiť preteky v lete 2021 alebo 2022.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

„Je to vážne. Bol som v kontakte s ľuďmi, ktorí sa snažia o organizovanie pretekov. Rokovania vyzerajú sľubne. Eindhoven by bol skvelým miestom na preteky kvôli všetkej tej technológii. Sídlia tam veľké spoločnosti relevantné pre Formulu E, batérie a iné technológie,“ prezradil pilot Virginu.

Mnohí sa možno pýtajú, prečo by mal práve Eindhoven dostať priestor pred veľkými mestami ako Amsterdam či Rotterdam. Frijns má jasnú odpoveď: „Sú tam všetci partneri a podporovatelia. Postaviť tam mestskú trať by bolo menej rušivé ako napríklad v Amsterdame, kde by to nešlo. Formula E ešte nie je taká veľká, aby bola v Holandsku, ale som si istý, že v budúcnosti sa to udeje hneď, ako kompetentní pochopia, o čom to celé je a že sú to skvelé preteky.“

Mohlo by vás zaujímať:

Formula E potvrdila okrem Londýna aj preteky v juhokórejskom Soule