Elektrická séria posúva hranice

Nicolas Prost v MiamiSéria Formula E v súčasnosti skúša biometrický systém, ktorý bude dostupný aj pre fanúšikov prostredníctvom oficiálnej aplikácie hneď potom, ako bude celý systém fungovať bez problémov. Pretekári v súčasnosti nosia senzory na svojich pretekárskych kombinézach. Tie zaznamenávajú tepovú, dychovú a stresovú frekvenciu počas jazdy na trati.

Šéf série Alejandro Agag sa domnieva, že pretekárska séria by mala fanúšikom poskytnúť čo najväčšie množstvo dát. Vďaka tomu priaznivci elektrickej série lepšie pochopia proces, ktorým piloti počas práce prechádzajú.

„Testujeme to. Myslíme si, že čím viac informácií fanúšikovia dostanú, tým to bude lepšie. Chceme im poskytnúť každú možnú informáciu týkajúcu sa techniky, ako napríklad životnosť batérie. Chceme ísť však ďalej. V súčasnosti testujeme senzory na pilotoch. Tie zaznamenávajú tepovú frekvenciu srdca a takisto aj úroveň stresu. Vďaka tomu budú môcť fanúšikovia sledovať svojho obľúbeného pilota priamo počas pretekov a porovnávať jeho dáta s informáciami ostatných pretekárov,“ prezradil Alejandro Agag.

Zdroj: FIA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *