eRace: Frijns sa na Las Vegas pripraví, fanúšikov nepodceňuje

Robin Frijns

Formula E má za sebou úvodné preteky novej sezóny, v ktorej predstaví novinku v podobe podujatia Las Vegas eRace, o ktorom sme vás informovali v našom článku. Virtuálne preteky sa konajú počas každej ePrix, vďaka čomu sa proti pretekárom môžu postaviť aj najrýchlejší fanúšikovia. V Las Vegas sa však bude súťažiť o jeden milión amerických dolárov. Na tomto meraní síl sa zúčastní dvadsať pretekárov FE a desať najlepších fanúšikov z celého sveta. Zapojiť sa môžete aj vy! Všetky potrebné informácie nájdete TU.

Hongkong v rukách Frijnsa

V Hongkongu sa v eRace najviac darilo pilotovi stajne Andretti, Robinovi Frijnsovi, ktorý považuje takúto súťaž za skvelý nápad. „Skvelé je to predovšetkým pre fanúšikov, ktorí sa tak môžu dostať bližšie k pilotom. Je to prvýkrát v histórii, čo sa veľká séria ako Formula E odhodlala k takémuto kroku, vďaka čomu sa fanúšikovia postavia v januári proti pilotom. Neviem, čo môžem očakávať. Možno sú jazdci na simulátoroch naozaj dobrí a možno nie, to nevieme. Ak doma nerobíte nič iné, len jazdíte na simulátoroch, tak ste možno vynikajúci.“

Do Las Vegas sa pozrie desať najlepších fanúšikov, ktorých výber má na starosti spoločnosť Cloud Sport. Virtuálne preteky budú prebiehať na simulačnej platforme rFactor2, ktorú počas eRace využívajú aj piloti.

„Môžem potvrdiť, že je to naozaj vážne,“ pokračuje Frijns, ktorý fanúšikov zďaleka nepodceňuje. „Naozaj sa musíme sústrediť a dať do toho všetko, aby sme ich porazili. Zatiaľ som sa nezúčastnil na pretekoch prostredníctvom simulátorov a viem, že môžu vyhrať. Myslím si, že to bude seriózna záležitosť, na ktorú sa musíte pripraviť. Snáď sa dočkáme dobrého výsledku.“

Rovnaké podmienky pre všetkých

Podujatie Las Vegas eRace ponúkne špeciálne navrhnutú trať, ktorá nebude predstavená pred 7. januárom. To znamená, že piloti Formuly E a fanúšikovia ju budú spoznávať až priamo v meranom tréningu. „Nemám doma rFactor2, dokonca som na ňom netrénoval ani na Hongkong. Samozrejme, že pred týmito pretekmi to zoberiem vážne. Pripravím sa na to, ako na každé iné preteky. Dám do toho všetko a snáď dosiahneme dobrý výsledok,“ podčiarkol na záver Frijns.

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: FIAFormulaE.com