Esteban Gutiérrez je novou posilou stajne Mercedes-Benz EQ

Esteban Gutiérrez
foto: Daimler AG

Stajňa Mercedes-Benz EQ, ktorá je jedným z dvojice nových tímov blížiacej sa sezóny, má nového rezervného a vývojového jazdca. Do Formuly E sa aspoň čiastočne vracia bývalý pilot F1 Esteban Gutiérrez, ktorý má skúsenosti aj s účinkovaním v F1, kde absolvoval 59 veľkých cien.

V ostrej akcii sa predstavil aj vo Formule E. Mexičan odjazdil v sezóne 2016/2017 tri podujatia vo farbách vtedajšej stajne Techeetah. Po vystúpeniach v Mexiku, Monaku a Paríži sa však porúčal. Ako informuje Mercedes, Gutiérrez testoval so striebornými šípmi na začiatku augusta.

Mercedes: Vo Valencii sme vytvorili základ, na ktorom budeme stavať

Počas sezóny bude pomáhať pretekárskej dvojici v zložení Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries, takisto ďalšiemu rezervnému a vývojovému pilotovi Garymu Paffettovi, ktorý má v tíme aj iné úlohy. „Veľmi sa teším na pokračovanie mojej cesty s rodinou Mercedesu ako rezervný a vývojový jazdec tímu Formuly E. Rád by som sa poďakoval za šancu pridať sa k nemu v tejto novej a vzrušujúcej kapitole,“ povedal Gutiérrez.

Šéf stajne Ian James víta novú posilu. „V našej prvej sezóne vo Formule E budeme čeliť mnohým výzvam. Preto sa veľmi teším, že môžeme využiť Estebanove služby. Je to ďalší skúsený pilot. Počas testov odviedol excelentnú prácu, do tímu perfektne zapadol. Má mnoho skúseností z iných šampionátov ako Formula 1, Formula E a IndyCar. Je dobre známy vďaka svojim vedomostiam v oblasti vývoja a nastavenia auta. Sme presvedčení, že pre nás predstavuje enormnú pomoc pri plnení úloh, ktorým budeme čeliť.“

Formula E: Šampionát elektromobilov vstupuje do sezóny 2019/2020!