Evans chce z berlínskej „divočiny“ vyťažiť maximum. Bude to stačiť na titul?

Mitch Evans
foto: Formula E

Mitch Evans je pred berlínskym finále na druhom mieste priebežného poradia, len s jedenásťbodovou stratou na Antónia Félixa da Costu. Pilot Jaguaru patrí k najlepším jazdcom aktuálnej sezóny a jeho cieľ je pred vyvrcholením ročníka jasný.

„Počas lockdownu sme tvrdo pracovali a urobili sme všetko, čo sme mohli, aby sme zvýšili výkonnosť nášho auta,“ povedal Evans pre oficiálny web šampionátu. „Sme v dobrej pozícii, ale vedeli sme, že nikto nebude nečinne sedieť, takže sme potrebovali dosiahnuť nejaký pokrok. Mnoho vecí je založených na softvéri, takže vývoj bol možný. Som si istý, že ostatné tímy využili tento čas veľmi dobre, preto sme sa snažili dosiahnuť ešte väčší náskok. Som zvedavý, kde sa po výjazde z garáží budeme nachádzať. Spravili sme všetko pre to, aby sme boli čo najlepšie pripravení.“

„V hre je ešte veľa bodov a titul môže získať hocikto. António je v skvelej pozícii, ale uvedomujem si, že okolo nás je mnoho mužov, ktorí nás dokážu preskočiť. Ak bude mať v priebehu týždňa niekto vyslovene dobrú formu, tak sa môže poradie výrazne premiešať. Samozrejme, dúfam, že budeme v dobrej forme a že budeme bojovať o titul, keďže sme v skvelej pozícii. Z pozície, ktorú sme si vybojovali sami, chcem vyťažiť čo najviac,“ prezradil Novozélanďan.

Berlín ponúkne šesť večerných pretekov, takto vyzerá predbežný harmonogram

Na pretekárov nečaká nič jednoduché, pretože šesť pretekov bude pozostávať z troch dvojitých podujatí. Každá z dvojitých E-Prix prebehne na inej konfigurácii okruhu Tempelhof. „Bude to fascinujúci element. Bude zaujímavé sledovať, ktorí jazdci a ktoré tímy si na zmeny zvyknú najrýchlejšie. Práve to bude kľúčové, keďže čas na prípravy bude limitovaný. Dôležité bude, aby sme v šiestich pretekoch získali čo najviac bodov.“

„Prijaté obmedzenia predstavujú ďalší zaujímavý aspekt. Pre všetkých je to nové teritórium, takže počet členov tímov je limitovaný a to bude trochu zvláštne. Z operačného hľadiska to bude istotne výzva. Celá situácia vyhodí náš zvyčajný pretekársky víkend do povetria. Bude to ozajstná divočina,“ dodal Evans.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *