Evans dúfa, že nesúťažným pretekom počas testov odzvonilo

Mitch Evans
foto: Formula E

Pilot Jaguaru Mitch Evans dúfa, že do programu predsezónnych testov pred ďalšími ročníkmi nebudú zaradené nesúťažné preteky. Tie boli súčasťou minulotýždňových testov vo Valencii.

Vedenie šampionátu sa rozhodlo hneď pre dve nesúťažné podujatia, prvé vyhral Stoffel Vandoorne na Mercedese, druhé Sébastien Buemi na Nissane. Najmä počas druhých pretekov dochádzalo k častým kontaktom. Pascal Wehrlein prišiel o kus šasi v oblasti kolesa, Evans ťukol do zadnej časti Dragonu vedeného nováčikom Nicom Müllerom a Felipe Massa na Venturi skončil v bariérach po súboji o čelo s Oliverom Rowlandom z Nissanu.

„Bolo to až príliš vážne,“ povedal Evans pre Autosport. „Asi sme boli veľmi súťaživí. Mal som pocit, že všetci bojujeme o body. FIA sa potrebovala uistiť, že všetky jej systémy fungujú správne, ale usporiadanie pretekov počas testov je jednoducho šialené, pretože sa nechávame uniesť. Myslím si, že po pretekoch mal každý jazdec poškodený monopost.“

„Z tohto hľadiska je to hlúpe, pretože nás to zväzuje. Sme športovci, sme súťaživí, vždy chceme byť na špici, nech ide o testy alebo čokoľvek iné. To vedie k potenciálnym kontaktom, čo sa stalo hneď niekoľkokrát. Snáď má FIA dostatok dát a všetko, čo potrebuje, aby sme v budúcnosti nemuseli takéto preteky opakovať. Dúfam, že v budúcnosti sa vyhneme takýmto simuláciám. Myslím si, že je to recept na zbytočné poškodenia a podobné veci,“ dodal Novozélanďan.

Jaguar hlási po predsezónnych testoch spokojnosť