Evansa a Dennisa pripravili o možný titul problémy s meničom (Video)

Dennisov monopost po nehode v Berlíne
foto: Formula E

Nie je tajomstvom, že okrem dobrých výkonov pomohli Nyckovi de Vriesovi k premiérovému titulu majstra sveta aj poruchy jeho rivalov v posledných pretekoch.

Už po štarte bol z hry vyradený najväčší favorit Mitch Evans. Pilot Jaguaru sa po zhasnutí svetiel takmer nepohol a zozadu doňho tvrdo narazil ďalší ašpirant na zisk titul Edoardo Mortara v monoposte Venturi.

Po vypadnutí tejto dvojice sa v najlepšej pozícii razom ocitol nováčik Jake Dennis z BMW. Ten však po poruche takisto vypadol a de Vries viac-menej bez problémov získal titul majstra sveta.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Formula-E.sk (@formula_e.sk)

Ako informuje The Race, v oboch prípadoch mali Evans a Dennis veľmi podobnú poruchu meniča. Jaguar aj BMW podľa dostupných informácií stále pracujú na zisťovaní presných príčin poruchy. Jaguar potvrdil, že menič je momentálne predmetom skúmania priamo u dodávateľa, aby sa podobná situácia neopakovala.

Problémy s meničmi mali mať aj iné tímy. Tieto podozrenia neboli potvrdené, ale ich opodstatnenosť je veľmi pravdepodobná. Šéf tímu Andretti Roger Griffiths pre The Race potvrdil, že komponent je stále skúmaný, ale podstatná príčina zlyhania meniča by mala byť známa.  „Bola to porucha meniča energie. Ale dôvod nám zatiaľ od BMW nebol komunikovaný. Časť nepochádzajúca od BMW šla späť k dodávateľovi, aby bola opravená. Ale, samozrejme, bola to katastrofická porucha.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *