Evansa i Jaguar stále mrzí pokazený záver sezóny: Už dlho som necítil takú bolesť

Mitch Evans
foto: Formula E

Mitch Evans priznal, že aj s niekoľkomesačným odstupom ho mrzí záver uplynulej sezóny z pohľadu Jaguaru. Britský tím bol pred berlínskym finále v boji o titul, bývalé letisko Tempelhof mu však prinieslo veľké sklamanie.

Novozélanďan v rozhovore pre The-Race priznal, že takéto pocity uňho doteraz časté neboli. Dá sa to chápať, veď Evans strácal na neskoršieho šampióna Antónia Félixa da Costu pred poslednými šiestimi pretekmi len jedenásť bodov. Záver sezóny však priniesol jeho prepad na konečný siedmy post. „Pre celý tím to bolo veľmi emotívne, pre mňa osobne takisto, bolo to veľké sklamanie. Naozaj to bolí. Už dlho som necítil takú bolesť. Keď máte niečo na dosah. Ale každé preteky nám akosi ušli. Boli sme trochu odovzdaní.“

„Myslím si, že ani celkový výsledok neukazuje v skutočnosti to, čo sme vlani dosiahli. Odišli sme so stiahnutým chvostom a boli sme veľmi sklamaní. Ale je zrejmé, že pred nastávajúcou sezónou to všetkých zapálilo. Za okolností, ktoré boli v Berlíne, to mohla byť interná vec tímu. Môžete sa zosypať, obviňovať sa navzájom. Ale u nás to bol presný opak. Potiahli sme to spolu. Samozrejme, že sa snažíme nájsť odpovede a myslím si, že hľadanie mnohých z nich je nerealistické, pretože za to môže kvalifikačná situácia,“ pokračuje talent stajne Jaguar.

Mitch Evans
foto: Formula E

Počiatočný ašpirant na zisk titulu doplatil vlani aj na chybné rozhodnutia tímu v Čile a Maroku. „To, čo sa stalo v Marrákeši, bolo samozrejme trápne. Ale všetci v tíme postúpili na ďalšiu úroveň a snažia sa vyžehliť všetko, čo by sa mohlo potenciálne stať, alebo čo sa už stalo v minulosti.“

„Počas sezóny budete mať menšie problémy. Tak to proste je a na konci dňa sme všetci len ľudia. Avšak, minimalizovanie týchto chýb bude extrémne kľúčové pre zisk titulu. Mám plnú dôveru voči tímu a verím, že sa tieto malé chyby už viac neudejú,“ dodal Evans. Jaguar vstúpi do buducotýždňových predsezónnych testov aj do novej sezóny s pozmenenou jazdeckou dvojicou. Jamesa Calada vystrieda po boku Mitcha Evansa skúsený Sam Bird. Britský tím tak začne ročník s veľmi konkurencieschopnými pretekármi.

Poznáme harmonogram predsezónnych testov, trať prejde zmenami

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *