Evansa pred nehodou zradila batéria, di Grassi čelil preťaženiu 15 G

Mitch Evans
foto: Jaguar Land Rover

Včerajšie preteky v New Yorku priniesli titul Jeanovi-Éricovi Vergnovi, ktorý obhájil vlaňajší titul a stal sa prvým dvojnásobným šampiónom Formuly E. O trofej s ním bojovali Mitch Evans a Lucas di Grassi, ktorí v poslednom kole vzájomne kolidovali.

Evans po pretekoch povedal, že za nehodou bol výpadok jeho batérie, ktorý prišiel pod vplyvom prehriatia. Novozélanďan bol v tom čase siedmy pred di Grassim. Z ničoho nič spomalil a došlo k nepríjemnému nárazu do steny. Kým pilot Jaguaru skončil sedemnásty, jazdec Audi preteky nedokončil.

„Batéria sa zrazu úplne vypla,“ povedal pre e-racing365 Evans, ktorý dostal po pretekoch za kolíziu časovú penalizáciu. „Pri teplote batérie sme sa prepočítali. Mysleli sme si, že sme v bezpečnej zóne, ale v poslednom kole to vyskočilo, a ja som už nedokázal reagovať. Pred desiatou zákrutou som stratil výkon, pokúšal som sa mu zavrieť dvere. Nevedel som, či preteky vôbec dokončím. Narazil som doňho, čo bolo asi trochu zbytočné. Je veľká škoda, že po takomto náročnom víkende a tvrdých súbojoch to dopadlo takto. Som veľmi sklamaný.“

https://www.instagram.com/p/Bz8U7hnh3If/

Neúspešný ašpirant na zisk titulu di Grassi reagoval na celú situáciu pokojne. „Mitch bol pri výjazde z vlásenky veľmi pomalý a tesne za mnou bol Oliver. Keďže spomalil, snažil som sa pred neho dostať po ľavej a potom po pravej strane, ale natlačil ma na stenu. Nebolo to potrebné, pretože keby prišiel do cieľa na danej pozícii, tak by bol v konečnom hodnotení zrejme štvrtý, takže to preňho dopadlo zle.“

Pre Brazílčana to nebolo jednoduché, pretože pri náraze čelil preťaženiu na úrovni 15 G, čo značilo aj modré svetla v kokpite, ktoré zalarmovalo zdravotníkov. Našťastie sa to obišlo bez vážnejších následkov. „Ospravedlnil sa mi a povedal, že to bolo zúfalé. Ja som mu povedal – v poriadku, ale, človeče, bolo to trochu nebezpečné. Dúfam, že sa z toho do budúcna poučí. Ale chápem, prečo sa to stalo,“ uzavrel di Grassi.

TIP: Sledujte nás na Instagrame