Extreme E bude na lodi Svätá Helena skúmať klimatické zmeny (Video)

RMS-St.-Helena-Our-Floating-Paddock-Extreme-E
foto: Extreme E

Pripravovaný šampionát Extreme E založil vedeckú komisiu, ktorá bude vykonávať klimatický výskum na lodi RMS Svätá Helena.

Spomínaná loď bude počas budúceho roka prevážať všetok materiál, vrátane áut, do dejísk jednotlivých podujatí. Pôjde v podstate o plávajúce boxy s garážami, kde budú môcť pracovať inžinieri i mechanici. Vedeckú komisiu bude viesť profesor Cambridgeskej univerzity Peter Wadhams. Tím by mal zahŕňať päť výskumníkov.

Zakladateľ a šéf Extreme E, Alejandro Agag, pri tejto príležitosti povedal: „Je pre nás cťou, že našej sérii bude radiť taká rešpektovaná a vzdelaná myseľ. Vedecká komisia je základným kameňom našej série, pretože podporuje samotný dôvod šampionátu, ktorým je budovanie povedomia o klíme a urýchlenie prechodu k autám poháňaným z obnoviteľných energií. To by malo našej planéte pomôcť pri znižovaní emisií CO2.“

 

Základom komisie, ktorá spustí vzdelávací program a preskúma oblasti roztápajúcich sa ľadovcov, odlesňovanie, rozširujúce sa púšte a stúpajúce hladiny mora, bude oceánografické laboratórium na lodi Svätá Helena. Tá momentálne prechádza prestavbou a úpravou, aby mohla transportovať všetko potrebné do každej z lokalít.

Piaty tím Extreme E zostaví QEV na čele s Pedrom de la Rosom

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *