Extreme E: Chip Ganassi Racing je prvým tímom s kompletnou pretekárskou dvojicou

Kyle LeDuc
Foto: Extreme E

Americký tím Chip Ganassi Racing dnes zverejnil druhé meno, ktoré skompletizovalo jeho jazdeckú dvojicu v premiérovej sezóne Extreme E.

Po júnovom angažovaní Sary Priceovej dostane šancu americký off-roadový šampión Kyle LeDuc. Kariéra tohto 38-ročného pretekára je ovenčená viacerými titulmi z off-roadového prostredia. Po odkaze svojho otca začal v útlom veku s konštruovaním vlastných terénnych vozidiel. Na konte má viac ako sto víťazstiev v pretekoch a niekoľko titulov naprieč rôznymi kategóriami.

„Som nadšený, že budem jazdiť v Extreme E za tím Chip Ganassi Racing,“ povedal LeDuc. „Nielenže sa dostanem k riadeniu týchto plne elektrických vozidiel s pohonom všetkých štyroch kolies na rôznych miestach sveta, ale budem to robiť s najväčším tímom v motošporte. Narodil som sa a vyrastal v pretekárskom prostredí. Extreme E bude znamenať prelom a naším cieľom bude víťazstvo. Teším sa aj na Saru Priceovú. Jednou z bezprecedentných čŕt tejto novej série je rovnaké zastúpenie oboch pohlaví a preteky na celom svete, predovšetkým v oblastiach postihnutých klimatickými zmenami. Pre nás všetkých je to obrovská príležitosť a už teraz sa neviem dočkať štartu.“

Zakladateľ a šéf série, Alejandro Agag, neskrýval radosť z faktu, že poznáme kompletné zloženie niektorého z tímov. „Gratulujem tímu Chip Ganassi Racing k skompletizovaniu jeho jazdeckej dvojice a Kyla srdečne vítam v rodine Extreme E. Naozaj sa teším, že v pretekoch uvidím Saru a Kyla. Obaja sú vo svojich motošportových snahách veľmi úspešní a veľa toho dosiahli. Som si istý, že do paddocku Extreme E prinesú svoje odhodlanie a schopnosti.

Projekt Extreme E posúva hranice, preteky budeme môcť navštíviť prostredníctvom virtuálnej reality

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *