Extreme E: Dnes sme spoznali definitívny kalendár i lakovanie vozidiel! (Foto)

foto: Extreme E

Šampionát Extreme E dnes počas živého prenosu predstavil kalendár premiérovej sezóny aj lakovanie jednotlivých vozidiel.

Kalendár sa dočkal jednej zmeny, pretože namiesto himalájskych pretekov v Nepále budeme sledovať podujatie v argentínskej Patagónii. K zmene došlo zrejme kvôli logistickým ťažkostiam. Itinerár premiérovej sezóny šampionátu elektrických SUV štartuje marcovým podujatím v Saudskej Arábii, pokračuje májovou X-Prix v senegalskom Dakare, augustovými pretekmi v Grónsku, októbrovým podujatím v Brazílii a vyvrcholí v decembri v Patagónii.

„Pamätajte si, že tu nie sme na to, aby sme pretekali na vrchole ľadovca alebo v nedotknutých dažďových pralesoch, kde by sme mohli spôsobiť škody. Pretekáme na miestach, ktoré už zničené sú. A tieto lokality boli skontrolované a posúdené našou vedeckou komisiou,“ povedal spoluzakladateľ a šéf projektu Alejandro Agag.

Počas dnešného live streamu sme spoznali lakovania všetkých tímov, ktoré potvrdili účasť v prvej sezóne nového projektu. Medzi nimi sa nachádzajú aj tímy vedené šesťnásobným šampiónom F1 Lewisom Hamiltonom – X44 – a takisto šampiónom F1 Nicom Rosbergom – RXR.

Okrem toho bola potvrdená technológia vodíkových článkov, ktorá bude použitá pri nabíjaní vozidiel. Potvrdený bol aj dvojdňový formát, pričom počas prvého dňa budeme sledovať len kvalifikačné preteky. Z nich postúpia tí najlepší do semifinále a trojica sa kvalifikuje priamo do finále. Tímy na nižších priečkach postúpia do druhého semifinále, ktoré dostalo už pred časom označenie „crazy race“. Iba víťaz postúpi do finále.

Extreme E prinesie zaujímavú novinku. Tím, ktorý počas svojej prvej jazdy predvedie najdlhší skok, dostane výhodu dočasného zvýšeného výkonu v ďalšom kole. Ide o takzvaný Hyperdrive. Nedávno sme informovali aj o novinke GridPlay. Fanúšikovia budú môcť hlasovať za svoj obľúbený tím a stajňa, ktorá získa najviac hlasov, bude môcť vo finále určiť svoju štartovú pozíciu. Ak sa do finále nedostane, môže túto výhodu voľby darovať niektorému inému tímu.

Takto vyzerá lakovanie jednotlivých tímov

ABT – lakovanie
foto: Extreme E
Chip Ganassi Racing – lakovanie
foto: Extreme E
Andretti United – lakovanie
foto: Extreme E
HWA – lakovanie
foto: Extreme E
Veloce – lakovanie
foto: Extreme E
Techeetah – lakovanie
foto: Extreme E
QEV – lakovanie
foto: Extreme E
RXR – lakovanie
foto: Extreme E
X44 – lakovanie
foto: Extreme E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *