Extreme E ponúkne atraktívne živé prenosy a množstvo príbehov (Video)

foto: Extreme E

Pripravovaný šampionát Extreme E dnes potvrdil začiatok spolupráce s poprednými mediálnymi spoločnosťami. Aurora Media Worldwide a North One sú súčasťou skupiny All3Media. Práve tieto značky sa budú starať o prezentáciu celého projektu počas niekoľkých sezón.

Podobnému partnerstvu sa od začiatku teší aj Formula E a teraz sa rovnaká možnosť naskytne vznikajúcemu šampionátu. Má ísť o úplne nový spôsob „storytellingu“, ktorý má kombinovať športové a vedecké príbehy zvýrazňujúce vážnu situáciu planéty, pričom objektívom, cez ktorý budeme nazerať, bude šport.

Extreme E ponúkne päť pretekov v odľahlých lokalitách našej planéty. Ide konkrétne o púštne i polárne prostredie, dažďové pralesy, ľadovce a pobrežia. Veľká časť vysielania bude zameraná na krajinu zničenú environmentálnymi problémami. Extreme E ponúkne priestor na rozprávanie príbehov súvisiacich s výrazným poškodzovaním Zeme.

Extreme E má za sebou intenzívne testy, za volantom Bottas, Vergne či Monger

Preteky naživo budú zachytené špičkovou a inovatívnou metódou. Budú to zábery priamo z trate, takzvané on-board zábery a zábery z dronov. K tomu pribudne AR a VR grafika. Produkcia použije vzdialenú pokročilú technológiu, čím minimalizuje uhlíkovú stopu. Na diaľku budú dáta spracovávané v Londýne. Fanúšikovia sa môžu tešiť na kombináciu údajov z trate, auta a okolia, čo predstavuje riadnu dávku informačného zážitku.

Prvá sezóna by mala priniesť viac ako 30 hodín živého vysielania plus zostrihy toho najlepšieho a 20 čiastočne podporných televíznych sérií, rovnako ako asi 300 krátkych filmov určených pre digitálne a sociálne platformy. Pôjde predovšetkým o materiály zachytávajúce zákulisie, športovú tému, ale aj klimatický pohľad.

Loď St. Helena, ktorá bude dopravovať kompletné vybavenie šampionátu na jednotlivé miesta, bude takisto domovom vedeckého laboratória, kde bude prebiehať výskum tohto veľkého dobrodružstva. Na palube bude stály filmár, ktorý sa bude starať o kreovanie vedeckých a environmentálnych príbehov medzi pretekmi.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *