Extreme E prinesie cez víkend historicky prvé preteky na území mrazivého Grónska

Grónsko

Už tento víkend budeme sledovať tretie podujatie premiérovej sezóny Extreme E. Vôbec prvýkrát sa stane, že sa na území Grónska uskutoční motošportové podujatie.

Po Saudskej Arábii a Senegale privíta Arctic X Prix oblasť Kangerlussuaq na juhozápadnom pobreží tohto najväčšieho ostrova na svete. V úvodných dvoch pretekoch sa najviac darilo tímu Nica Rosberga, ktorý vyhral v oboch prípadoch. Na druhom mieste je tím X44 patriaci Lewisovi Hamiltonovi a aj na treťom mieste je meno niekdajšieho majstra sveta F1, tentoraz Jensona Buttona, ktorý vedie tím JBXE.

„Grónsko je neuveriteľné miesto a ja som veľmi rád, že v tejto krajine uskutočníme vôbec prvé motošportové podujatie v histórii. Veľký kredit patrí tímu v zákulisí. Je to skutočný dôkaz tvrdej práce všetkých zapojených ľudí. Organizovať podujatie na tomto mieste, tu v odľahlej Arktíde, nie je jednoduchá vec,“ povedal zakladateľ a šéf série Alejandro Agag.

Druhé preteky Extreme E opäť pre tím Nica Rosberga (Video)

Tretie preteky prinesú nevídanú vec a to zmenu formátu, ktorá by mala priniesť ešte zaujímavejšie preteky. Na zhruba osemkilometrovej trati pokrytej ľadom, skalami či piesočnými dunami bude vytvorených niekoľko verzií. Po novom sa do finále dostane až päť áut a bodovať sa budú aj jazdy v kvalifikácii.

Kvalifikácia je na programe v sobotu, prvá časť prebehne ráno a druhá popoludní. Každý z tímov prejde traťou dvakrát. Všetky umiestnenia budú odmenené bodmi. Nasledovať budú semifinálové jazdy. Po zmene pravidiel sa do finále bude dať dostať z oboch jázd.

Extreme E je nový šampionát elektrických terénnych SUV-čiek v tých najnehostinnejších miestach našej planéty. Dvojčlennú posádku tvoria vždy jedna žena a jeden muž. Prvé dve podujatia ukázali, že tento projekt má veľký potenciál, ale aj prvotné muchy, ktoré je potrebné odstrániť. Celé podujatie v Grónsku bude možné sledovať cez YouTube.

McLaren potvrdil vstup do Extreme E od roku 2022! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *