Extreme E: Prvý prototyp by sme mali spoznať v júli

foto: Pixabay

Prvé verejné predstavenie prototypu vozidla Extreme E by mohlo prebehnúť ešte v priebehu tohto roka na slávnom júlovom festivale v Goodwoode. Informuje o tom e-racing365.

Nový koncept elektrických SUV off-road vozidiel momentálne konštruuje spoločnosť Spark a podľa dostupných informácií by mohli prvotné súkromne testy prebehnúť už v máji. Všetky tímy využijú rovnaké šasi, budú však povolené malé zmeny týkajúce sa štýlu vzhľadom na konkrétnych konštruktérov.

Ako je známe, projekt Extreme E prinesie preteky na tých najnehostinnejších miestach našej planéty. Spomínajú sa Himaláje, Sahara, Amazonský prales, Arktída a ostrovy v Indickom oceáne. V prvej sezóne, ktorá má odštartovať v januári 2021, by sme mali vidieť v akcii dvanásť tímov. Každý z nich do šampionátu nasadí jedno vozidlo.

Kto vstúpi do novej série?

Predbežný záujem o vstup do tejto série prejavila stajňa Andretti Autosport, organizácia ABT či obhajca titulu vo Formule E Jean-Éric Vergne, ktorý zvažuje nasadenie vlastného tímu. Podľa najnovších informácií sa k spomínaným menám pridáva skupina PSA, ktorá zahŕňa automobilky Peugeot, Citroen, Opel a DS. Možný záujem potvrdila aj čínska spoločnosť Envision, ktorá je väčšinovým vlastníkom v tíme Envision Virgin Racing.