Extreme E: Veloce Racing predstavil jazdeckú dvojicu, Chadwickovú doplnil Sarrazin

Stéphane Sarrazin a Jamie Chadwicková
foto: Extreme E

Tím Veloce Racing, ktorý bude súčasťou premiérovej sezóny Extreme E, dnes predstavil kompletnú jazdeckú dvojicu. Už dávnejšie potvrdenú Jamie Chadwickovú doplnil skúsený Stéphane Sarrazin, ktorého poznáme aj z pôsobenia vo Formule E.

Mimoriadne skúsený Francúz má na konte mnoho úspechov. Šesťkrát skončil na pódiu v 24-hodinových pretekoch Le Mans, má dva tituly zo série Le Mans a viacero triumfov vo vytrvalostnom šampionáte WEC. Na konte má jeden štart v F1, v sezóne 1999 mu dalo šancu Minardi. Jeho príchod do Extreme E je pre sériu istotne prínosom.

„Veľmi sa teším, že som sa dohodol s tímom Veloce Racing a budem súťažiť v prvej sezóne Extreme E. Ide o mimoriadne príťažlivú sériu, ktorá má veľkú medzinárodnú pozornosť. A to ešte pred samotným začiatkom. Pre mňa ako pilota je tento koncept neuveriteľne vzrušujúci a motivujúci. Počas mojej kariéry som jazdil v rôznych typoch áut, ale ODYSSEY 21 je naozaj niečím špeciálnym a prinesie neuveriteľnú akciu,“ povedal Sarrazin.

foto: Extreme E

Rezervným a vývojovým jazdcom tímu sa stal juhoafrický off-roadový špecialista Lance Woolridge. Šéf tímu Ian Davies na margo nových posíl povedal: „Sme radi, že môžeme Stéphana potvrdiť v úlohe jazdca a Lancea v pozícii rezervného a vývojového pilota. Obaja s nami minulý mesiac testovali. Úprimne, pri výbere nám spôsobili veľké bolesti hlavy. Nechceli sme stratiť ani jedného a tak sme podpísali zmluvu s oboma.

„Stéphane a Lance veľmi dobre spolupracovali s Jamie a celým tímom inžinierov. Ich odlišné schopnosti s skúsenosti spolu veľmi dobre fungovali. Stéphane je veľmi rozhľadený, je to majster vytrvalostných pretekov, ale takisto jasný adept na šprinty a terénnu súťaž. Lance je zas zvyknutý na podobné autá  a veľmi dobre rozumie mechanike. Obaja boli v Španielsku rýchli a my veríme, že sa nám podarí v Saudskej Arábii dosiahnuť dobrý výsledok,“ dodal Davies.

Premiérová sezóna štartuje začiatkom apríla v Saudskej Arábii.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *