Extreme E: Za volant Odyssey 21 sa na Rely Dakar posadí Guerlain Chicherit

foto: Shivraj Gohil

Šampionát Extreme E odštartuje začiatkom budúceho roka a v rámci prípravy a vývoja sa vozidlo Odyssey 21 predstaví na tohtoročnej Rely Dakar. Najznámejšie rely podujatie na svete odštartuje 5. januára v saudskoarabskej Džidde a skončí sa o dvanásť dní neskôr na rovnakom mieste.

Elektrické vozidlo s označením Odyssey 21 sa zúčastní na otváracom shakedowne a na poslednej dvadsaťkilometrovej etape. Za volantom uvidíme off-roadového jazdca a pretekára rely Guerlaina Chicherita. Francúz má množstvo skúseností, keďže absolvoval desať ročníkov Rely Dakar.

„Vždy som si udržiaval lásku k tomuto podujatiu. Do dnešného dňa mám na Dakar nádherné spomienky. Spomínam si na výzvy a lekcie. Teším sa, že sa organizátori počas tohto roka zameriavajú na alternatívne technológie pohonu a že okrem vozidla Odyssey 21 uvidím aj niekoľko ďalších elektrických a hybridných kúskov,“ povedal Chicherit.

Len nedávno sme spoznali kompletný itinerár premiérovej sezóny, ktorá v roku 2021 ponúkne päť podujatí na tých najnehostinnejších miestach našej planéty.

Šampionát Extreme E predstavil kalendár premiérovej sezóny

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *