F1 je v Monaku ako sprievod, Formula E predviedla neporovnateľnú šou, myslí si di Grassi (Video)

Lucas di Grassi
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Lucas di Grassi tvrdí, že Formula E je pre Monako ako stvorená a že by sa do kniežatstva mala vracať každoročne. Brazílčan to povedal pre Motorsport.com.

Elektrický šampionát využil v sobotu prvýkrát plný okruh a stálo to za to. Boli sme svedkami veľkého počtu dramatických momentov a manévrov na tých najneočakávanejších miestach trate. O víťazstve Antónia Félixa da Costu rozhodol jeho manéver v poslednom kole.

 

Podľa niekdajšieho šampióna di Grassiho sobota Formule E pomohla pri vylepšení jej imidžu po kontroverzných pretekoch vo Valencii, kde bolo klasifikovaných len deväť pretekárov. Podľa Brazílčana preteky ukázali, že Monako môže byť dobrý okruh pre predbiehanie napriek názorom v F1.

„Zo širšieho pohľadu, Formula E tu ukázala, že šou, ktorú predvádza na tratiach ako Monako je neporovnateľná. Tieto preteky nemôžeme z hľadiska predbiehania a súbojov porovnávať s F1. F1 je skôr ako sprievod. Autá sú neuveriteľne rýchle, sú omnoho rýchlejšie, ich ovládanie je pravdepodobne náročnejšie. Ale šou a množstvo predbiehania, ktoré máte vo Formule E, sú neporovnateľné. Formula E je ako stvorená pre takúto trať,“ hodnotil nadšený di Grassi.

včera po pretekoch sa ozývali hlasy o možnej každoročnej návšteve Monaka. Zatiaľ sa Formula E vracia do kniežatstva každý druhý rok. Sérii by to istotne pomohlo. „Určite. Preteky boli veľkolepé a ľudia to tu milujú. Dúfam, že monacký princ Albert, organizátori a Formula E nás sem privedú každý rok, pretože toto bolo jednoducho úžasné. Ak tu bude o rok trochu viac ľudí, tak to bude ešte lepšie.“

So svojím súperom súhlasil aj Mitch Evans. Pilot Jaguaru sa v sobotu postaral o skvelý manéver na da Costu, ktorý patril k vrcholom pretekov.

 

„Neboli sme schopní férovo porovnávať Formulu E s F1 či inými kategóriami na rovnakých tratiach, pretože vždy jazdíme na veľmi špecifických okruhoch Formuly E. Som si istý, že každý chcel porovnávať časy na kolo. My vieme, že je to od F1 ďaleko. Ale návrat, ktorý získavame, sú neskutočné preteky. Hlavným zámerom na dlhšom okruhu bolo ukázať, že na trati, kde sa iné kategórie naozaj trápia, vieme predviesť dobré preteky. Teším sa, že to vyšlo a že to na šampionát vrhá skutočne pozitívne svetlo,“ dodal pilot Jaguaru.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *