FanBoost by mohli získať až piati piloti

foto: © FIA Formula E

FanBoost by mohol pred piatou sezónou prejsť zmenami. Získať by ho počas pretekov mohli až piati pretekári. Informuje o tom e-racing365.

Na základe hlasovania fanúšikov pred a počas každých pretekov dostávali extra výkon traja pretekári. Túto výhodu mohli využiť v druhej polovici pretekov. Momentálne sa však hovorí o pätici jazdcov s najväčším počtom hlasov, ktorí získajú 25 kW navyše. Od tejto zamýšľanej zmeny môžeme očakávať viac predbiehania na trati. Všetko to ešte musí schváliť Svetová motoristická rada na najbližšom stretnutí 5. decembra v Petrohrade.

Podľa nových športových pravidiel bude FanBoost aktívny od 22. minúty pretekov. Preteky sa po novom nebudú jazdiť na počet kôl, ale na 45 minút plus jedno kolo. Hlasovať sa bude dať šesť dní pred začiatkom každých pretekov. Doteraz to bolo až sedem dní.

Otázne je, či sa kompetentní vyhnú problémom z minulosti, keď dochádzalo k manipulovaniu hlasov prostredníctvom tzv. automatických botov. Formula E si na FanBooste buduje značku, keďže je to jeden z kľúčových marketingových nástrojov. Fanúšikovia na celom svete môžu cez hlasovanie reálne ovplyvniť dianie na trati.

Lucas di Grassi požaduje zmenu FanBoostu, doprial by ho každému