Fanúšikovia a piloti FE sa v Las Vegas pobijú o milión dolárov!

Las Vegas

Hviezdy šampionátu FE sa zúčastnia na virtuálnych pretekoch v Las Vegas, kde budú bojovať najväčšiu cenu v histórii elektrických pretekov. Presne tri roky po tom, čo sa ulicami Las Vegas prehnal prvý monopost Spark-Renault SRT_01E, absolvuje všetkých dvadsať pilotov podujatie na špeciálne navrhnutej trati. Bojovať sa bude dokopy o jeden milión amerických dolárov.

Prelomové preteky Las Vegas eRace sa uskutočnia od 5. do 7. januára 2017 v hoteli Venetian ako súčasť summitu športových a obchodných inovácií v rámci Šou spotrebnej elektroniky (CES). Súťažiaci budú používať herný set Playseat so softvérom rFactor 2, kým Cloud Sport sa bude starať o čo najrealistickejšiu reguláciu súťaže.

Šancu máte aj vy

Prostredníctvom série Road to Vegas Challenge sa na pretekoch bude môcť zúčastniť aj desať fanúšikov. On-line kvalifikácia, o ktorú sa postará Cloud Sport, určí desiatku najlepších, ktorá sa pripojí k dvadsiatim pilotom FE.

„Formula E robí ďalší obrovský krok smerom k našim fanúšikom,“ povedal šéf FE Alejandro Agag. „Hráči z celého sveta sa budú môcť zapojiť do Road to Vegas Challenge a získať tak šancu pretekať sa s pilotmi Formuly E v jedinečných ePretekoch. Všetko sa to udeje v rámci CES, najväčšej technologickej šou sveta, čím len zvýrazníme naše odhodlanie smerom k fanúšikom prostredníctvom inovácií a technológie.“

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: Pixabay