Fanúšikovia si cez víkend neoddýchnu: F1 oslávi narodeniny, Formula E možno spozná meno nového šampióna

foto: Formula E

Už cez víkend pokračuje dvojitými pretekmi nabité berlínske finále, ktoré rozhodne o šampiónovi tejto sezóny. V sobotu i v nedeľu na nás čaká druhá tretina nevšedného vyvrcholenia sezóny.

Po dvoch pretekoch na reverznej trati Tempelhof počas stredy a štvrtka čaká na pilotov dobre známy okruh v „tradičnom“ smere, ktorý poznajú z minulých rokov. Sobotné dianie sa začne ráno o deviatej prvým meraným tréningom, o pol dvanástej nasleduje druhý tréning. Kvalifikácia prebehne, tak ako každý deň, o štvrť na tri a preteky odštartujú krátko po siedmej večer. V nedeľu nastane zmena, keďže jediný tréning odštartuje o 9:45. Kvalifikácia a preteky sú na programe v rovnakých časoch ako v sobotu.

Berlínske finále zatiaľ najlepšie zvláda António Félix da Costa, ktorý má pred druhým Lucasom di Grassim i tretím Stoffelom Vandoornom obrovský 68-bodový náskok. Ak bude Portugalčan v službách DS Techeetah pokračovať v rovnakom duchu ako doteraz, o titule bude veľmi skoro rozhodnuté. Vzhľadom na skutočnosť, že v hre je maximálne 120 bodov pre jedného jazdca, by da Costa musel mať veľkú smolu, aby o titul prišiel. Pravda, Formula E je nevyspytateľná a stať sa môže prakticky čokoľvek.

Tento víkend bude pre fanúšikov motošportu obzvlášť pútavý. Veľká cena veľkej Británie na okruhu Silverstone prinesie oslavy 70. narodenín F1, čo je skutočne úctyhodný medzník. Pre porovnanie, Formula E zažíva ešte len svoju šiestu sezónu. Aj kvôli pretekom F1 sa organizátori elektrického šampionátu rozhodli pre šesť večerných pretekov v Berlíne so štartom po 19:00. Takto si fanúšikovia motošportu budú môcť vychutnať obe série bez časových kolízií.

 

Harmonogram berlínskeho finále

sobota 8.8.

nedeľa 9.8.

streda 12.8.

štvrtok 13.8.

1. tréning

9:00

9:00

2. tréning

11:30

11:30

3. tréning

9:45

11:30

kvalifikácia

14:15

14:15

14:15

14:15

preteky

19:03

19:03

19:03

19:03

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *