Felipe Massa dúfa, že Formula E zavíta čoskoro do Brazílie

foto: © FIA Formula E

Felipe Massa bude zrejme najväčšou hviezdou piatej sezóny Formuly E, ktorá štartuje už 15. decembra v saudskoarabskom Rijáde. Brazílčan sa pred blížiacim sa ročníkom dohodol na spolupráci s monackým tímom Venturi.

Brazília zatiaľ neúspešne čaká na domáce preteky elektrického kolotoča. V minulej sezóne sme mali pôvodne sledovať preteky v Sao Paule, napokon z nich ale nič nebolo. „Je škoda, že tam nebudeme jazdiť. Dúfam, že sa tak čoskoro stane. Brazília je dôležitou krajinou pre F1. Som presvedčený, že tam čoskoro uvidíme aj preteky Formuly E. Je to dôležité kvôli mentalite tejto série, ktorou sú elektromobily,“ povedal Massa v rozhovore pre e-formel.de.

V novej sezóne uvidíme vo Formule E troch Brazílčanov, okrem Massu aj premiérového šampióna Nelsona Piqueta ml. a držiteľa titulu z tretej sezóny Lucasa di Grassiho. Massa ale žije v Monaku, kde sídli aj jeho nový zamestnávateľ. „Výhodou je, že človek musí menej cestovať. To je podľa mňa tá najväčšia výhoda. Moja rodina je šťastná. Aj to bol jeden z dôvodov, pre ktorý som si vybral práve Venturi.“

VIDEO: F1 mi už nechýba, myslím na Formulu E, priznáva Felipe Massa

Skúsený 37-ročný pilot sa pristavil pri padoku Formuly E. „Boxy neboli v minulej sezóne príliš dobré. Autá prichádzali počas výmeny pretekárov a preto mohlo byť v garáži len zopár ľudí. V novej sezóne sa to zmení a bude to úplne iné. Dobrým nápadom je Emotion Club, kde sa ľudia môžu stretávať a udržiavať obchodné vzťahy.“

Kalendár novej sezóny obsahuje trinásť podujatí v dvanástich mestách. „Jazdíme v skvelých krajinách. Hongkong, Rím, Paríž, Marrákeš a Santiago. Máme krásne miesta. Saudská Arábia je úplne novým dejiskom a dúfam, že tam zažijeme vydarené preteky. S kalendárom som spokojný,“ prezradil Massa.