Felipe Nasr prichádza do Formuly E, v tíme DRAGON nahradí Maximiliana Günthera

foto: © FIA Formula E

Bývalý pilot tímu Sauber v F1 Felipe Nasr prichádza do Formuly E. V tíme GEOX DRAGON nahradí nováčika Maximiliana Günthera, ktorý by mal svoje miesto v aute uvoľniť už počas budúceho víkendu v Mexiku City. Informuje o tom e-racing365.

Brazílčan má zostať súčasťou amerického tímu minimálne do konca aktuálnej sezóny. Počas oficiálnych nováčikovských testov v Marrákeši sa mal Nasr predstaviť vo vozidle DRAGONU. Vinou dlhých debát o zmluvných podmienkach sa v aute neukázal, čím prišiel tím o drahocenný čas na okruhu. Rokovania mali pokračovať medzi pretekmi v Maroku a Čile. Ich výsledkom má byť odchod Günthera a príchod Nasra. Ten by mal absolvovať aj následne testy.

Vo vyhlásení tímu stojí, že s Güntherom sa počítalo na prvé tri podujatia a v ďalšom priebehu bude testovacím a rezervným jazdcom stajne. V prvých troch pretekoch sezóny nebodoval. Šéf tímu Jay Penske ocenil talent mladého Nemca. „Maximilian je pozoruhodný mladý pilot. Počas nášho spoločného programu zvládol každú výzvu s húževnatosťou a nespočetné množstvo hodín pracoval na svojom zlepšení. Teším sa na pokračujú spoluprácu s takým sľubným jazdcom.“

Maximilian Günther
foto: © FIA Formula E

Ako ďalej potvrdil, rokovania o Nasrovej zmluve ešte prebiehajú. „Felipe dokázal svoj neuveriteľný talent ziskom 29 bodov v jeho dvoch sezónach v F1, a víťazstvom v šampionáte IMSA. Pre našu organizáciu by bol neoceniteľným prínosom. Boli by sme nadšení, keby sa k nášmu tímu pridal jazdec takéhoto kalibru.“

Günther by sa mohol ešte vrátiť do Formuly E, pretože Nasr pôsobí momentálne v šampionáte IMSA WeatherTech SportsCar, kde obhajuje titul. Preteky tejto série v Long Beach kolidujú s Rím E-Prix. Takže by mal dostať ešte minimálne jednu šancu.