Felix Rosenqvist sa (dočasne) vracia do tímu Mahindra Racing!

Felix Rosenqvist
foto: Mahindra Racing

Felix Rosenqvist predsa len absolvuje preteky piatej sezóny Formuly E v tíme Mahindra Racing. Švéd, ktorý vyhral v elektrickom kolotoči tri podujatia, vystrieda v prvých pretekoch nováčika Pascala Wehrleina. Jeho kolegom v Rijáde bude Jerome d´Ambrosio.

Rosenqvist dosiahol vôbec prvé víťazstvo pre Mahindru vo Formule E počas pretekov v Berlíne v roku 2017. K týmto triumfom pridal prvenstvá v Hongkongu a Marrákeši, následne pracoval na vývoji auta pre piatu sezónu.

„Som šťastný, že budem v Saudskej Arábii opäť s chlapcami z Mahindry. Bude to výnimočná príležitosť byť na začiatku novej vzrušujúcej éry Formuly E. Aj keď som neabsolvoval oficiálne predsezónne testy vo Valencii, auto som si viackrát vyskúšal počas jeho vývoja v lete. Mal by som byť teda pripravený. Teším sa na opätovnú spoluprácu s tímom,“ prezradil Rosenqvist.

We always said we had unfinished business… Look who’s back for the #AdDiriyahEPrix 👇

Uverejnil používateľ Mahindra Racing Štvrtok 15. november 2018

 

K dočasnej akcii sa vyjadril šéf tímu Dilbagh Gill. „Sme šťastní, že Felix bude jazdiť za Mahindru v Saudskej Arábii. Felix bol vždy a stále je fantastickým prínosom pre Mahindru a dôležitou súčasťou našej rodiny a jej histórie. Tešíme sa na spoločné úspechy. Je extrémne motivovaný, rovnako ako my, aby sa pričinil o čo najlepší začiatok sezóny pre tím.“

Švéd sa po minulej sezóne rozhodol pre odchod do zámorskej série IndyCar. Vo Formule E sa predstaví len v spomínaných pretekoch v Rijáde. Všetky ostatné podujatia by mal absolvovať Pascal Wehrlein.

Felix Rosenqvist vraj podpísal zmluvu s tímom IndyCar a opúšťa Formulu E