Felix Rosenqvist vraj podpísal zmluvu s tímom IndyCar a opúšťa Formulu E

foto: © FIA Formula E

Felix Rosenqvist zrejme opúšťa Formulu E. Ako informuje Racefans.net, pilot Mahindry podpísal zmluvu s tímom Ganassi, ktorý patrí v IndyCar medzi najlepšie. Má ísť o kontrakt na sezónu 2019.

Vzhľadom na náročnosť a rozdielnosť oboch sérii sa teda dá očakávať, že Rosenqvist Formulu E napokon predsa len opustí. O tejto možnosti sa hovorí už dlhšie. Počas nášho stretnutia s Felixom nám mladý Švéd prezradil, že ho v Mahindre uvidíme aj v budúcom ročníku. Napokon je však zrejme všetko inak a ponuka od tímu IndyCar jeho názor zmenila.

ROZHOVOR: Felix Rosenqvist sa predviedol slovenským fanúšikom a posiela im odkaz

Rosenqvist testoval monopost tímu Ganassi počas predošlých dvoch rokov a túto skúsenosť si pochvaľoval. Po znížení počtu pretekárskych áut nasadených do šampionátu sa mu však miesto neušlo. Pilot Mahindry by mal teraz nahradiť odchádzajúceho Eda Jonesa a mal by sa predstaviť po boku legendárneho štvornásobného šampióna IndyCar Scotta Dixona.

Vo svojej prvej sezóne vo Formule E patril medzi najlepších jazdcov a svoj talent dokázal konečným tretím miestom v hodnotení pilotov. Uplynulý ročník bol pre švédskeho mladíka náročnejší. Ukončil ho na šiestej pozícii. Doplácal predovšetkým na technické problémy svojho auta.

Pre Mahindru by to bolo v prípade odchodu Rosenqvista problematické, pretože odchod zo série naznačil aj matador Nick Heidfeld. Možným nástupcom jedného z tejto dvojice by mohol byť aktuálny vývojový pretekár Sam Dejonghe, ktorý sa nedávno postaral o verejnú premiéru nového monopostu indického tímu.

Mahindra predviedla svoj nový monopost M5Electro