Finále v Berlíne alebo testovací deň v Le Mans? Čo prinesie nešťastná termínová kolízia?

foto: Formula E

Finále sezóny v Berlíne môže byť veľmi negatívne ovplyvnené termínovou kolíziou so šampionátom WEC. To môže mať za následok absenciu desiatich pilotov, čo by bola pre elektrický kolotoč tragédia.

Práve finále, dvojité preteky v Berlíne, sa kryje s testovacím dňom WEC pred 24-hodinovými pretekmi v Le Mans. Tempelhof bude hostiť vyvrcholenie ročníka 14. a 15. augusta. Niektorí zainteresovaní tvrdia, že sa dlho uvažovalo o skoršom termíne – 7. a 8. augusta. Napokon však preteky prebehnú s najväčšou pravdepodobnosťou o týždeň neskôr.

Obhajca titulu António Félix da Costa z DS TECHEETAH pre e-formel.de povedal, že túto situáciu nechápe. „Je to veľmi zlé. Interne sme sa snažili berlínske preteky presunúť. Teraz však vieme, že to bude veľmi ťažké. Pre mňa to nie je pekné, pretože aj keď som v Le Mans v posledných troch rokoch jazdil, tak tento testovací deň bol vždy dôležitý, pretože si zvykáte na trať a na auto.“

Kompletný kalendár prinesie počas berlínskeho finále termínovú kolíziu s WEC

„Možnože to teraz nebude až také kritické, pretože budem jazdiť za rovnaký tím a v rovnakom aute. Robin Frijns môže mať väčšie problémy, keďže to bude preňho premiéra v Le Mans,“ dodal da Costa na minulotýždňovej tlačovke pred pretekmi vo Valencii.

„Šokujúce! Vynechám test, ale aspoň som mohol riadiť auto LMP2 v Barcelone. Bolo to pred tromi alebo štyrmi týždňami. Po piatich kolách v takomto aute už viete, čo sa bude diať. V tejto situácii nevyhnutne nepotrebujem testovací deň,“ dodal Frijns s dávkou sarkazmu.

Uvidíme, ako bude celú situáciu riešiť Formula E. Hrozba absencie deviatich alebo desiatich pilotov je hrozivá a ak by k nej došlo, podkopalo by to dôležitosť a postavenie šampionátu. Situáciu budeme sledovať.

Tejto téme sme sa venovali aj v našom najnovšom podcaste:

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *