Ford rozhodne o svojom vstupe do Formuly E v priebehu niekoľkých týždňov

foto: Pixabay

Ford zvažuje svoje možnosti vo svete motoršportu a medzi reálnymi scenármi je aj pôsobenie vo Formule E. Američania sa rozhodnú ešte začiatkom tohto roka.

Športový riaditeľ americkej značky, Mark Rushbrook, pre Autosport povedal, že jeho tím sa začína venovať elektrickému motoršportu. Približne pred rokom sa predstavitelia Fordu stretli so zástupcami Formuly E, aby rokovali o možnom vstupe.

„V roku 2018 sme sa veľmi pozorne venovali rôznym formám pretekov, aby sme pochopili, aké sú možnosti pre elektrický motoršport, či už hybridný alebo plne elektrický. Vzhľadom na to, aký je náš plán pre cestné autá, máme záujem o elektrifikovaný motoršport v blízkej budúcnosti. Pokračujeme v štúdiu väčšiny z týchto možností a rozhodovať sa budeme začiatkom tohto roka,“ nechal sa počuť šéf športového oddelenia Fordu.

V šiestej sezóne vstúpia do Formuly E Mercedes a Porsche. Mercedes pohltí aktuálny nováčikovský tím HWA RACELAB, Porsche rozšíri štartové pole o ďalšie dve autá. Tým sa naplní kvóta pre 24 áut na štarte. Mohlo by sa zdať, že pre Ford už nezostane miesto, ale podľa Rushbrooka by to nemusel byť problém. Riešením by mohlo byť spojenie s niektorým zo súčasných tímov. Približne pred rokom Ford rokoval s americkým tímom DRAGON.

Ford sa Formulou E zaoberal už vlani:

Ford zahájil prípravy na možný vstup do Formuly E