Formula E a F1 v rámci jedného víkendu? Bývalý pilot F1 Mark Webber túto ideu podporuje

Mark Webber
foto: Porsche AG

Bývalý pilot F1 Mark Webber, ktorý je momentálne aj ambasádorom Porsche, podporuje spoločné podujatia F1 a Formuly E.

Víťaz deviatich veľkých cien pre The Race povedal, že spojenie oboch sérií je svojím spôsobom nevyhnutné, keďže veľkí konštruktéri pokračujú v obrovských snahách o udržateľnosť, ktorá vedie k elektrifikácii ich produktov.

Len nedávno sme sa dozvedeli o prvotných debatách medzi zakladateľom Formuly E Alejandro Agagom a prvým mužom F1 Stefanom Domenicalim. Predmetom ich rozhovoru boli možné spoločné podujatia v roku 2023.

Zo „súperov“ spojenci. Uvidíme preteky Formuly E a F1 v rámci jedného podujatia?

 

Tejto téme sme sa venovali aj v našom podcaste s českým komentátorom Eurosportu Zdeňkom Míkom.

PODCAST: Fraška vo Valencii? Nevadí! Veď aj F1 si pamätá päť áut v cieli

„Myslím si, že v budúcnosti to bude samozrejmé,“ povedal Austrálčan. „Formula 1 má veľký elektrický komponent, ale je premytý všetkou tou aerodynamikou a jednotlivcami, Verstappenmi a Hamiltonmi, takže ak ich nemáte, nevyhráte veľkú cenu. Tu, vo Formule E, je všetok pohon elektrický. Kedy dôjde k prekríženiu? Ako dlho budeme mať v pretekoch spaľovacie motory? Myslím, že ešte dlho.“

Podľa Webbera nie je otázkou, či sa dočkáme spojenia, ale kedy sa tak stane. „Keby mali F1 a Formula E spoločné podujatia, čo by pre mňa bolo úplnou samozrejmosťou, tak by to bolo užitočné. Áno, myslím si, že k porovnávaniu prirodzene dôjde, keďže autá F1 a Formuly E budú jazdiť na rovnakých miestach. Ale podľa mňa bude zopár ľudí prekvapených, aké sú tieto autá rýchle.“

„Formula E má tie najtesnejšie preteky a je to iný pohľad. V F1 je to iné, je to odlišný typ pohľadu. Ale skôr, ako sa rozhodnú, budú dbať na to, aby to bolo výhodné pre všetky strany. Nevidím dôvod, pre ktorý by sme sa tomu mali vyhýbať,“ dodal niekdajší pilot Red Bullu, Williamsu, Jaguaru a Minardi.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *