Formula E a tímy sa pripravujú na testy nových monopostov

testy - Valencia
foto: © FIA Formula E

Piata sezóna sa skončila len pred týždňom a Formula E rieši viacero detailov týkajúcich sa  predsezónnych i sezónnych testov.

Elektrický šampionát plánuje opäť oficiálne nováčikovské testy. Ako informuje e-racing365, v novom ročníku by sa testovacie dni počas sezóny mali zredukovať z troch na jeden. Jediné testy by malo pravdepodobne privítať Mexiko City. Zatiaľ nie je jasné, či bude Formula E pokračovať v testoch za účasti žien, aké sme videli v decembri v saudskoarabskom Rijáde.

Konštruktéri budú mať na predsezónne testy o čosi viac času, než sa pôvodne očakávalo. Šampionát im predĺžil lehotu o mesiac. To znamená, že svojich pätnásť súkromných testovacích dní môžu vyčerpať až do konca októbra. Súkromné testy budú môcť prebiehať aj po oficiálnych kolektívnych predsezónnych testoch, ktoré od 15. do 18. októbra privíta Valencia.

Niektoré tímy budú počas súkromných testov využívať rôzne okruhy. Veľmi častým bol španielsky Calafat. Počas uplynulých mesiacov však najmä tímy sídliace v Spojenom kráľovstve využili britské okruhy. „Auto pre novú sezónu budeme testovať ešte tento mesiac a zvažujeme, kde testy prebehnú. Calafat budeme využívať menej a z toho, čo som počul od iných tímov, tak aj tie zvažujú rôzne miesta,“ povedal pre e-racing365 šéf tímu NIO Gérry Hughes.

TIP: Sledujte nás na Instagrame