Formula E a UNICEF sa spojili v boji proti koronavírusu

foto: Pavel Šimek – pavluv.racing

Formula E a UNICEF dnes oznámili partnerstvo v boji proti celosvetovej pandémii koronavírusu. Obe organizácie chcú chrániť zraniteľné deti a ich rodiny počas zložitej situácie.

Spolupráca sa bude zameriavať na celosvetovú podporu zdravia u detí a na ich vzdelávanie prostredníctvom zriadených fondov, ktoré majú podporiť dištančné vzdelávanie, ale aj dodávky základných ochranných pomôcok pre zamestnancov nemocníc a pracovníkov v prvej línii. Formula E rozbehne iniciatívu, ktorej cieľom je získavanie financií na boj proti koronavírusu. Prostriedky bude môcť UNICEF využiť okamžite, čo bude mať rýchly dopad na charitatívne aktivity.

Doterajší dopad pandémie na detskú populáciu je obrovský. Vinou zatvorených škôl prichádza o plnohodnotné vzdelávanie zhruba 1,5 miliardy detí. Vzhľadom na narušenie globálnej ekonomiky je mnoho rodín v ohrození straty svojich domovov či na hranici chudoby.

 

Výkonný riaditeľ Formuly E Jamie Reigle: „Formula E je odhodlaná podporovať UNICEF v jeho snahe chrániť zdravie a pohodu detí a rodín na celom svete. Formula E bola založená so zámerom minimalizovať klimatické zmeny urýchleným prechodom k elektrickým autám. Je to misia, ktorej ciele ponúkajú bezpečnejší, čistejší život pre budúce generácie. Dnes prijímame okamžité opatrenia na ochranu budúcich generácií zo zdravotného hľadiska. Naše partnerstvo s počiatočným darom pre UNICEF je začiatkom dlhodobej spoločnej cesty, ktorej cieľom je ochrana zdravia, bezpečia a vzdelania pre deti na celom svete.“

Prispieť môžete aj vy na: https://www.unicef.org.uk/donate/coronavirus/

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *