Formula E bude mať štyroch konštruktérov z Nemecka. Uvidíme ďalšie preteky v tejto krajine?

foto: © FIA Formula E

Nemecko by mohlo hostiť ďalšie preteky Formuly E. Práve táto krajina sa stáva pre elektrický šampionát ťažiskovou, keďže od šiestej sezóny v ňom budú pôsobiť až štyria nemeckí konštruktéri.

„Druhé preteky v Nemecku by boli fantastické, chuť na ne nám nechýba. Je skvelé, že v Berlíne bolo vypredané. To dokazuje, že nemecké publikum má o Formulu E niečo viac ako len záujem. Podľa mňa je Nemecko veľmi dôležitým automobilovým trhom, či už z pohľadu zákazníka alebo konštruktéra,“ povedal pre e-racing365 pilot Venturi Maro Engel.

Nemecký jazdec si myslí, že Berlín potrebuje atraktívnejšie miesto, než akým je letisko Tempelhof. „Centrum mesta, ale aj súčasná lokalita má prednosti a negatíva. Aktuálne dejisko srší históriou, ktorá je výnimočná. Samotné preteky poskytujú množstvo šancí na obiehanie. To je zase v mestských centrách neraz poriadne náročné. Na druhej strane, centrá sú súčasťou DNA Formuly E. Myslím si, že je to takto dobré, ale ak by chceli organizátori ďalšie preteky v Nemecku, bolo by pekné mať ich v centre mesta.“

Podobne to vníma aj Nelson Piquet ml., ktorý sa narodil v nemeckom Heidelbergu. „Úprimne, pred letiskom uprednostňujem mestský okruh. Tempelhof nie je zlá lokalita a je to tam pre nás ľahšie, keďže tam nie je taký chaos ako uprostred mesta. My máme jazdiť na mestských okruhoch, tak by som sa rád vrátil do ulíc.“

„Nepremýšľam o druhých pretekoch v Nemecku. Prichádza sem množstvo nemeckých konštruktérov a som si istý, že po ich príchode sa bude premýšľať o južnom Nemecku, o Mníchove, alebo o mieste, kam budú chcieť ísť. Zaujíma ma len počet pretekov. Podľa mňa potrebujeme jednoznačne viac pretekov v kalendári,“ dodal brazílsky pilot a šampión z premiérovej sezóny.