Formula E bude minimálne v najbližšom období bez účasti Tesly

Tesla - Monako
foto: © FIA Formula E

Formula E láka čoraz viac konštruktérov a v šampionáte evidujeme stále zaujímavejšie mená. Záujem však existuje aj zo strany vedenia série. Už niekoľko rokov sa hovorí o prípadnom príchode Tesly, ktorá je aktuálne jednou z najžiadanejších značiek v automobilovom priemysle.

Ešte koncom roka 2017 sa bývalý šampión Formuly E a pilot Audi Lucas di Grassi vyjadril, že príchod Tesly by sérii pomohol. Podobne to ešte pred Brazílčanom povedal zakladateľ a šéf Formuly E Alejandro Agag. V tom čase však bolo jasné, že Elon Musk nemá záujem o motoršport. Od spoločného rozhovoru Agaga a Muska uplynuli zhruba tri roky a zdá sa, že sa toho veľa nezmenilo.

Agag v rozhovore pre nemecký e-formel.de prezradil, že sa s Muskom nedávno stretol. „Mali sme 45-minútový rozhovor. Z toho sme asi tri minúty hovorili o Formule E a zvyšný čas mi povedal všetko o Marse,“ prezradil Španiel s úsmevom. „Samozrejme, že by sme boli radi, keby Tesla prišla. Ale Elon Musk mi na stretnutí povedal, že nepremýšľa o motoršporte, pretože chce, aby sa jeho inžinieri a tímy sústredili na cestné vozidlá. Snažia sa naplno rozbehnúť výrobu. Myslím si, že je to úplne v poriadku.“