Formula E by chcela dodržať plány a od novej sezóny nasadiť vozidlo Gen2 Evo

foto: Formula E

Formula E zatiaľ počíta s uvedením vylepšeného auta Gen2 Evo do sezóny 2020/2021, avšak v hre je aj jeho odloženie. Informuje o tom The-Race.com.

Počas tohto týždňa prebehli rozhovory medzi kompetentnými stranami o možnom odklade nástupu nového monopostu. Niektoré tímy preferujú prechod na vozidlo Gen2 Evo už v budúcom ročníku, iné požadujú ročný odklad. Šéf tímu Jaguaru James Barclay povedal, že „flexibilita je v tejto chvíli dôležitá, pretože doteraz mienené plány nemusia dopadnúť najlepšie. Všetko je to predmetom prebiehajúcich diskusií.“

„Momentálne zostávajú v platnosti plány, ktoré hovoria o nasadení auta Gen2 Evo v budúcom ročníku. Ak však bude toto blokovanie pokračovať, tak tímom nebudú môcť byť dodané potrebné dielce v stanovenom čase, tým pádom ich nebudú môcť dostatočne otestovať. V takom prípade by sa malo rozhodnúť v náš prospech,“ dodáva Brit, ktorý je aj predsedom Asociácie tímov a konštruktérov Formuly E.

Uvidíme v sezóne 2020/2021 nové autá Gen2 Evo s terajšími elektromotormi?

Jedným z argumentov proti nasadeniu nového auta v budúcom ročníku je využitie aktuálnych monopostov. Tie odjazdili len päť pretekov a v prípade, že sa aktuálna sezóna ukončí bez jej reštartu, dôjde k likvidácii týchto vozidiel, čo je z ekonomického hľadiska veľmi neefektívne. Reálnu podobu nového vozidla sme mali spoznať na autosalóne v Ženeve. Avšak, po prepuknutí pandémie koronavírusu bolo aj toto podujatie zrušené.

V zákulisí šampionátu podľa uvedeného zdroja jestvujú veľké tlaky smerom k dodržaniu pôvodných plánov, ktoré rátajú s nasadením vylepšeného auta druhej generácie. Formula E sa totiž od budúceho ročníka bude môcť pýšiť štatútom majstrovstiev sveta.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *