Formula E by mohla zadným svetlom signalizovať aktívny útočný režim

foto: © FIA Formula E

Formula E by mohla v budúcich pretekoch signalizovať aktivovanie útočného režimu zadným svetlom monopostov. O tejto zamýšľanej zmene informuje e-racing365.

Autá momentálne disponujú zadným svetlom, ktoré upozorňuje ostatných pilotov, že monopost regeneruje energiu. Rovnako ako v mnohých iných šampionátoch, autá môžu využiť aj svetlá určené pre daždivé podmienky. Zatiaľ však chýba systém, ktorý by indikoval, že pretekár využíva útočný režim, a teda 25 kW navyše. V aktuálnej sezóne sme videli viacero nehôd, práve keď piloti využívali extra výkon.

Nápad so zadným svetlom pochádza od obhajcu titulu Jeana-Érica Vergna. Pilot DS TECHEETAH prezradil, že svoju myšlienku komunikoval riaditeľovi pretekov Scotovi Elkinsovi. Podľa zákulisných informácií je táto idea vnímaná pozitívne a realitou by sa mohla stať v budúcej sezóne.

„V závislosti od umiestnenia aktivačnej zóny môže dôjsť k zmätkom a v istej chvíli sa k inému jazdcovi môžete priblížiť až príliš. Niečo ako svetlo v zadnej časti by mohlo vysielať signál ostatným. Nechceme do iných narážať a bezdôvodne im ničiť preteky. Myslím si, že niečo takéto by bolo správne. Počkajme si a uvidíme,“ prezradil Vergne.