Formula E by sa mohla predstaviť na bývalom okruhu F1 v Adelaide

Alberto Longo
foto: Formula E

Austrálske mesto Adelaide by mohlo čoskoro hostiť preteky Formuly E. K týmto úvahám došlo po tom, čo boli zrušené preteky série Supercars. Informuje o tom Autosport.

Preteky populárnej série boli zrušené pre komplikácie spojené s COVID-19. Naopak, tento škrt by mohol znamenať šancu pre Formulu E, ktorá by sa tak mohla dočkať prvých pretekov na austrálskom kontinente. Trať by mohla zahŕňať isté časti niekdajšej trate F1.

Spoluzakladateľ a hlavný funkcionár série Alberto Longo pre vyššie uvedený zdroj povedal: „Austrália predstavuje trh, ktorý sa vyznačuje záujmom o elektromobilitu, pričom len za vlaňajšok sa predaj elektromobilov strojnásobil. Rokujeme s viacerými svetovými i austrálskymi mestami o hostení budúcich pretekov, vrátane Adelaide, ktoré má skvelú motošportovú minulosť a technologické centrum pre budúcnosť. Prioritou však zostáva bezpečnosť a úspešný priebeh budúcej sezóny.“

Viacerí austrálski novinári sa v minulosti vyjadrili na adresu Formuly E veľmi pozitívne. Niektorí ju dokonca uprednostnili pred F1. Teraz sa elektrickému šampionátu otvára zaujímavá možnosť na premiérové preteky u protinožcov.

Niekdajšia trať F1 v Adelaide

Adelaide (long route).svgZdroj: Will Pittenger, CC BY-SA 3.0, Link

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *