Formula E chce ísť do ulíc Berlína

Formula E by mala počas druhej sezóny zostať v Berlíne. Letisko Tempelhof, ktoré je momentálne domovom množstva utečencov, by malo byť nahradené ulicami nemeckej metropoly. Potvrdil to šéf série Alejandro Agag: „Ešte sme nič neuzavreli, ale vyzerá to pozitívne. Dúfam, že do dvoch až troch týždňov by sme mohli prísť s novinkami. Sústreďujeme sa na berlínske ulice.“

Agag ešte v piatok potvrdil, že nemeckú ePrix definitívne nebude hostiť okruh Norisring, ktorý je pravidelným domovom DTM. Šéf agentúry IK Media, Oliver Schielein, prezradil: „Vzhľadom na striktný rozpis, ktorý je potrebný pri takom veľkom projekte, sme dnes dostali definitívne rozhodnutie.

Formula E sa musí rýchlo rozhodnúť, pretože preteky sú naplánované na 21. máj. ePrix v uliciach Berlína by bola náročným logistickým faktom. Nemecká metropola nemá potrebnú pretekársku infraštruktúru vhodnú pre Formulu E. Potenciálne preteky by mohli prebiehať okolo Brandenburskej brány. V hre je ešte aj Mníchov, ktorý je ďalším kandidátom na usporiadanie pretekov.

Zdroj: SBD Global, foto: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *