Formula E chce preteky v Ríme aj napriek tamojšiemu lockdownu

foto: Formula E

Formula E a promotéri Rím E-Prix pokračujú v neutíchajúcich snahách zorganizovať preteky v talianskej metropole aj napriek lockdownu. Informuje o tom The Race. Preteky sú na programe 10. apríla.

Oblasť EUR, ktorá má hostiť elektrický šampionát, leží v časti Lazio, ktorá sa v súvislosti s budúcim týždňom nachádza v červenej zóne. Okrem už platných obmedzení budú v tejto časti prijaté ďalšie reštrikcie, vrátane zatvorenia škôl, obchodov a múzeí. V červenej zóne sa počas veľkonočných sviatkov bude nachádzať celá krajina.

Spomínané obmedzenia by podľa hovorcu šampionátu nemali mať vplyv na priebeh príprav. „Ako vždy, zdravie a bezpečnosť celej našej komunity, rovnako ako zdravie a bezpečnosť obyvateľov a rezidentov mesta, v ktorom jazdíme, zostáva našou prioritou.“ Taliansko má momentálne v platnosti povinnú dvojtýždňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia. Formula E by mala mať v tomto prípade rovnakú výnimku, akú mala počas štartu sezóny v Rijáde.

PODCAST: V úvode sezóny rezonuje formát kvalifikácie, Gen3 prinesie veľké zmeny

Spoluzakladateľ a jeden z lídrov série Alberto Longo pre vyššie uvedený zdroj povedal, že opatreniam zo strany šampionátu verí. „Nešli by sme tam pretekať, keby sme si neboli istí našimi zdravotnými a bezpečnostnými protokolmi, ktoré používame v rámci našej komunity či rezidentov a obyvateľov miest, v ktorých pretekáme.“

„Na našich podujatiach sme mali nula infekcií. Každý má predletové PCR testy, takže sú prijaté všetky preventívne opatrenia. Keď pracujeme, máme režim najprísnejšej bubliny. Prevádzkujeme našu vlastnú PCR testovaciu základňu, ktorá neodoberá zdroje miestnym službám. Zostávame v našich hotelových izbách alebo sme v rámci perimetra podujatia. Nekontaktujeme sa s nikým mimo našej populácie,“ pokračuje Longo.

Formula E navyše sprísnila niektoré protokoly po hlásených neuposlúchnutiach počas pretekov v Rijáde. Obmedzenia sa okrem iného budú týkať aj mediálneho centra. Do štvrte EUR bude pre ktoréhokoľvek člena tímu zákaz vstupu do štvrtka 8. apríla. To môže znamenať komplikácie pre tímy, ktoré v Ríme predstavia nové pohonné jednotky.

foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *