Formula E chce v tejto sezóne ešte minimálne tri podujatia

Stoffel Vandoorne
foto: Formula E

Formula E chce vo zvyšku aktuálne prerušenej sezóny zorganizovať ešte minimálne tri podujatia. Podľa The-Race.com by malo ísť od konca júla po začiatok septembra o preteky v Spojenom kráľovstve, Nemecku a Kórejskej republike.

Jestvuje však aj scenár, ktorý počíta s komplikáciami pri organizovaní pretekov v posledných dvoch uvedených lokalitách. V takom prípade by prebehli všetky tri podujatia na britskom území. Už dlhšie vieme, že medzi kandidátmi na usporiadanie záverečnej fázy sezóny sú permanentné okruhy Silverstone, Brands Hatch a Donington Park. Takéto riešenie by malo logiku najmä preto, že väčšina tímov má sídlo v Spojenom kráľovstve.

Šéf Formuly E Jamie Reigle pre The-Race.com povedal, že berlínsky Tempelhof je na zozname plánovaných podujatí, ktoré majú uzavrieť sezónu 2019/2020. „V súčasnosti sa snažíme prísť na to, ako môžeme predĺžiť okno, počas ktorého chceme ukončiť sezónu. Som optimista a dúfam, že budeme môcť pretekať na konci júla, v auguste a septembri. Ťažko však hovoriť o presných dátumoch a formátoch. Nemecko je jednoznačne na užšom zozname. Je však celý rad vecí, ktoré musíme preskúmať, aby sme zistili, či tam budeme môcť pretekať.“

Formula E zrušila preteky v New Yorku i londýnske finále, zvyšok sezóny je vo hviezdach

„Sú to federálne a štátne obmedzenia týkajúce sa cestovania, zdravia, bezpečnosti a podobne. Tempelhof je miestom, ktoré je do istej miery izolované, ale stále je to ozajstné podujatie Formuly E, takže je to skutočne príťažlivé. Ako sme však videli minulý týždeň, sú tu pozitívne momenty, keď krajina ohlási nejaké odporúčania, ktoré naznačujú potenciál uskutočnenia podujatí, ale susedná krajina ohlási odlišné reštrikcie,“ vysvetľuje zložitosť situácie.

Súčasťou finálového trojlístka môže byť premiérová Soul E-Prix, ktorá sa mala konať práve dnes. Po novom by sa mohla presunúť na september. Aj keď v Kórejskej republike ubúda počet nákaz, komplikácie môžu predstavovať nariadenia tamojšej vlády. „Osobne vnímam Kóreu ako nádherné miesto pre Formulu E, pretože mi to tam príde ako mesto budúcnosti s veľkým automobilovým trhom. Videli sme, akým spôsobom zvládli vírus. Je to kombinácia politiky a spoločenského záväzku, počas ktorej je dodržiavanie odstupu vnímané veľmi vážne.“

„Existuje dôvod na optimizmus a Kórea je na našom zozname, ktorý by sme radi uskutočnili. Ťažkou výzvou je cestovanie a preprava celého vybavenia, takže je potrebné odškrtávať množstvo políčok. Ak by sa to podarilo, bolo by to pekné vyvrcholenie sezóny,“ dodal Reigle.

PODCAST: Kde prebehne koniec prerušenej sezóny? Do Formuly E sa tlačí taliansko-turecký projekt Scuderia-E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *